| |

Line6 HELIX – Poradenstvo – Firmware

Line6 HELIX
http://line6.com/software/
http://line6.com/software/index.html
http://line6.com/customtone/browse/helix/

http://line6.com/support/page/kb/_/effects-controllers/helix/

*

Všetky články ku Line6 HELIXu nájdete tu:

https://mojagitara.com/category/gitarova-skola/gitarova-aparatura/line6-helix/

Line6 HELIX – český návod – ver 2.00

*

Špecifikácia

• nová generácia HX modelingu
• mutlifunkčné prepínače s farebným odlíšením
• 6,2″ displej s rozlíšením 800 x 400 pixelov
• 45 simulácií aparátov
• 4 aparáty súčasne
• 30 simulácií reproboxov
• 70 efektov
• 16 mikrofónov
• 4 programovateľné efektové slučky
• USB rozhranie pre pripojenie k PC a Mac
• S/PDIS in/out
• AES/EBU
• MIDI in/out
• Variax
• výstup pre slúchadlá
• XLR výstup Left(mono)/Right
• XLR vstup s fantómovým napájaním
• AUX
• 6,3mm vstup pre gitaru
• vstupy pre pripojenie nožných prepínačov

*

http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?f=24&t=3286

*

Ide o špičkový gitarový multiefektový procesor disponujúci novou technológiou, mutlifunkčnými prepínačmi s farebným odlíšením, ktoré reagujú na dĺžku stlačenia a 6,2″ displejom s rozlíšením 800 x 400 pixelov. Helix od Line6 poskytuje celkom 45 simulácií modelov aparátov, s možnosťou použitia až 4 aparátov súčasne, 30 simulácií reproboxov, 70 efektov a 16 mikrofónov. K použitiu sú 4 programovateľné efektové slučky, USB rozhranie pre pripojenie k PC a Mac, digitálne S/PDIS in/out, AES/EBU linkový výstup, MIDI in/out, Variax, výstup pre slúchadlá, XLR výstup Left(mono)/Right, mikrofónový XLR vstup s fantómovým napájaním, AUX, jackový vstup pre gitaru a vstupy pre pripojenie nožných prepínačov.

Line6 HELIX FLORBOARD možete zakúpiť tu

Obrázok

*

Line6 Helix Rack Guitar Processor – racková verzia s nožným controllérom

Gitarový, digitálny multi-efektový procesor do 19″ racku. Helix Rack disponuje modelingovou sekciou Dual DSP-powered HX modeling engine so simuláciami 45 aparátov, 30 kabinetov, 16 mikrofónov a 70 efektov, tour-grade multi-efektovým procesorom, 6,2″ LCD displejom. Predný panel obsahuje vstup pre gitaru, ovládač hlasitosti Volume a vstup s ovládačom hlasitosti pre slúchadlá. Zadný panel obsahuje USB vstup, 2X XLR výstup, jackový stereo výstup, 4x send/return pre efektovú slučku, XLR analógový vstup pre mikrofón a AUX, 4x vstup pre pripojenie expression pedálu, midi in/out, vstup pre Helix Control, Variax, Worldclock s miniprepínačom Terminator a digitálnu sekciu s cinchovými vstupmi S/PDIF in/out, XLR vstup/výstup AES/EBU. Rozmery 13,3 x 48,3 x 24 cm, hmotnosť 5,3 kg. Čierne farebné prevedenie. Výška: 3HE rack.*

Helix je nový druh gitarového procesora a nie je to len multiefektový floor-pedál s verným zvukom, ale je to tiež najkomplexnejší master controller pre gitarové systémy, aký bol kedy vytvorený. Začnete tým, že si pripravíte zvuk v novom jadre HX modeling s množstvom nových zosilňovačov, komb, mikrofónov a efektov s dobre známym ovládaním. Ak už máte vlastnú sadu krabičiek, potom ich nie je problém vďaka prepracovanému systému I/O a smerovania zapojiť do systému Helix. Stačí ich raz pripojiť, pripraviť si užívateľské nastavenia a zvuk vytvorený pomocou externých krabičiek budete mať kedykoľvek k dispozícii. Či už hráte v štúdio alebo na pódiu, najnovšia generácia gitarového procesora Helix je to, na čo ste čakali.

Reálny tón – Pocit z hry a zvuk ako u vašich analógových zariadení

Ak hovoríme o autentickom zvuku a pocitu z hry, Helix predstavuje obrovský krok vpred v gitarovej technológii. Dvojitý DSP procesor poskytuje obrovský výkon, presné obnovenie dynamiky elektrónkových zosilňovačov, nielen jej napodobenie. Každá časť obvodu zosilňovača bola dôkladne premeranie a rovnako tak aj väzby medzi jednotlivými prvkami. A to preto, aby každý model reagoval rovnako ako pôvodný originálny zosilňovač. Táto úroveň detailného nastavenia obvodov sa týka aj obvodov napájania, jednotlivých lámp a riadiaceho B+ napätia. Vďaka presnému zachyteniu charakteristiky správania všetkých prvkov obvodu získate klasickú sviežu a jemnú kompresiu u niektorých zosilňovačov a silný prierazný zvuk u iných. Helix vám umožní tiež načítať používateľskú impulznú odozvu a prispôsobiť si tak nastavenie celej zostavy.

Múdra interakcia – Tak veľmi intuitívna, že okamžite budete vedieť, ako ho použiť

Masívny výkon je obvykle spájaný s nutnosťou postupne sa naučiť využívať jeho možností. Helix však úplne mení tento spôsob myslenia. Dotykovo citlivé nožné prepínače vám umožnia zvoliť efektový blok pre editáciu jednoducho tým, že sa ho dotknete. Vďaka veľkému 6,2″ LCD displeju (800×480 bodov) sa nie je nutné preklikávať celým menu a podmenu a máte k dispozícii úroveň ovládania, ktorú by ste očakávali od externého editora. Farebné LED a prispôsobiteľné návrhy dopĺňajú užívateľské rozhranie, takže máte okamžite prehľad o tom, čo ktorý spínač robí. Keď príde na tvorbu zvuku, potom je Helix tak rýchly ako vy.

Jeden z cieľov pri vývoji Helix bolo umožniť gitaristom oveľa intuitívnejšie prepojenie s technológiami pre ešte jednoduchšie tvorbu tónu. To znamená, že po prvýkrát nemusíte prestať hrať, aby ste mohli otočiť s gombíkom. V editačnom režime Pedal Edit Mode môžete upravovať rôzne parametre pomocou nôh: jednoducho si zvolíte blok, ktorý chcete upraviť a jeho parametre sa automaticky pridelia jednotlivým nožným spínačom. Zvolíte si parameter a jeho hodnotu si nastavíte pomocou expression pedálu.

Dáva vám možnosť jednoduchým dotykom spínača si rýchlo prispôsobiť parametre alebo priradiť a naučiť jednotlivé controllery. Helix je najrýchlejší tónový creator vo svojej triede na svete. Avšak to je len časť jeho silných stránok – je tiež najflexibilnejší. Helix má štyri stereo zbernice na preset, čo umožňuje komplexné možnosti nastavenia smerovania. Vytváranie variácií smerovania signálu s efektom (wet) a bez efektu (dry) je rovnako jednoduché, ako načítanie šablón alebo otáčanie joystickom. A s využitím vstavaných modelov efektov v spojení so 4 voľne priraditeľnými efektovými slučkami znamená, že tónové možnosti tohto zariadenia sú skutočne veľmi bohaté.

Na obrázku nižšie – na farebnom multifunkčnom displeji – vidíte zobrazený „superpatch“.

*

Ovládanie celej sústavy – Integrovanie a ovládanie interných a externých zariadení

Ako najpokročilejší gitarový procesor, ktorý bol kedy vyrobený, sa Helix môže stať srdcom celého gitarového systému. Ľahko môžete integrovať tradičné efektové pedále a ďalší hardvér do svojho systému a vytvárať tak hladký a bezproblémový hybridný systém, ktorý využíva to najlepšie, čo dokáže svet hardvéru a softvéru ponúknuť.

Helix má najflexibilnejšie audio smerovanie, ktoré ste kedy u gitarového procesora videli. A to vďaka svojmu dynamicky pridelovanému DSP. Využiť môžete štyri efektové slučky pre pripojenie štyroch samostatných pedálov, alebo ich môžete rozdeliť a ľubovoľne ich priradiť vstupom a výstupom. V kombinácii so štyrmi stereo zbernicami to znamená, že môžete spracovávať a ovládať niekoľko nástrojov naraz, posielať wet a dry signály na rôzne miesta a vytvárať tak rozsiahle integrované systémy a využívať súčasne výhody digitálnych aj analógových vstupov a výstupov.

Ak potrebujete do systému zaradiť nejaké externé zariadenia cez MIDI, potom Helix ponúka oveľa väčšiu flexibilitu, než akýkoľvek iný multiefekt. Okrem bohatých možností MIDI ovládania v reálnom čase dokáže Helix vysielať až šesť samostatných povelov pri vyvolaní presetu, ktoré nie sú priradené k spínačom, takže pomocou nich môžete zmeniť napríklad preset na syntetizátore, spustiť sekvencer, posunúť fader na externom digitálnom mixpulte – a to všetko jedným stlačením nožného spínača. Pridaním troch expression pedálov, CV/Expression výstupu a externého prepínača AMP sa môže Helix stať riadiacim centrom akokoľvek veľkého systému.

Dobrý video-vstup do ovládania tohto zariadenia si môžete pozrieť tu:

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *