Neural DSP Quad Cortex – (náhradný) Hybridný režim

V tomto článku upriamim pozornosť na jeden príspevok na Neural fore ohľadne tzv. Hybridného režimu – tu:

HYBRIDNÝ REŽIM FUNGUJE!

Preklad textu k pripojeným videám:

Ahojte všetci, včera som dostal QC a vypracoval som malý trik, aby Hybridný režim fungoval bez potreby akéhokoľvek externého prepínania MIDI. Ospravedlňujem sa za kvalitu + nesúrodosť, vo videu 1 som bol v krčme a na videu 2 som bol trochu otrávený. Dúfam, že to pomôže!

Poznámka: Zaujímavá myšlienka poslať MIDI správy von (OUT) a následne ihneď rovno naspäť na MIDI IN (prepojenie MIDI OUT a IN) do Quad Cortex-u. Všetky články k Neural DSP Quad Cortexu nájdete tu: https://mojagitara.com/category/quad-cortex/

Keďže ma táto otázka zaujala, napísal som pánovi, ktorý túto tému otvoril, aby tento problém bližšie popísal a tu je preklad toho, čo mi odpísal:

Od aktuálneho vydania má Quad Cortex 3 prevádzkové režimy:
Preset (nožné spínače menia predvoľby);
Scene (nožné spínače menia scény); 
Stomp (nožné spínače zapínajú a vypínajú / obchádzajú bloky efektov).

 

Momentálne chýba režim „Hybrid“, kde napríklad spodný rad nožných spínačov môže meniť predvoľby a horný rad nožných spínačov môže zapínať a vypínať efektové bloky v rámci tohto pred-nastavenia. Toto konkrétne nastavenie ovládania je mojou preferenciou, najmä preto, že vychádzam z Kempera (diaľkové ovládanie a scéna majú toto usporiadanie) a predtým z Line 6 HD500. Predpokladám, že môžete mať rovnaké rozloženie ovládania s najnovšou generáciou napr. Produkty radu 6 (Helix, Helix LT) a Axe-FX.

Trochu som hľadal a našiel som veľa ľudí, ktorí sa pýtali na Hybridný režim a niekoľko príkladov riešení pomocou externého MIDI ovládača/nožného spínača. Keďže som sa snažil zmenšiť svoje koncertné zariadenie, nebolo to pre mňa preferované a po prečítaní manuálu som prišiel s trochu bláznivou teóriou.

 

Cieľ: Povolenie „Hybridného“ režimu/rozloženia ovládania na Quad Cortex bez použitia externého MIDI ovládača

 
Proces:
V skutočnosti je to celkom jednoduché! Všetko, čo potrebujete, je MIDI kábel, aby si Quad Cortex mohol posielať MIDI správy:

1/ Pripojte MIDI kábel k MIDI portom na zadnej strane Quad Cortex (MIDI In a MIDI Out/Thru)
2/ Uistite sa, že v nastaveniach Quad Cortex je MIDI Thru VYPNUTÉ (MIDI THRU OFF) postupom: Menu-> Nastavenia-> Nastavenia MIDI. Tiež som zakázal MIDI cez USB, ale myslím si, že to nie je potrebné.
3/ Uistite sa, že už máte predvoľby a scény nastavené podľa vašich preferencií v závislosti od vašich cieľov
4/ Prepnite Quad Cortex do Stomp Mode. Myslím si, že toto je najlepší spôsob implementácie tohto riadiaceho systému, ale ak vám to najlepšie vyhovuje, môžete si vybrať režim scény
5/ Zrušte priradenie nožných spínačov, ktoré chcete použiť pre hybridný režim, stlačte efektový blok priradený k tomuto nožnému spínaču a zrušte jeho priradenie

6/ Priraďte MIDI príkazy nožným spínačom. Referenčná príručka používateľa Quad Cortex strany 86-92 (verzia 1.3). Menu-> Preset MIDI Out-> Stlačte nožný spínač, ktorému chcete priradiť MIDI príkaz-> Priradiť príslušnú správu PC alebo CC (zoznam týchto správ nájdete v používateľskej príručke)

7/ Ak používate predvoľby (napr. ste sa rozhodli priradiť predvoľbu 1/2/3/4 rade nožných spínačov), budete musieť priradiť tieto MIDI príkazy každému nožnému spínaču pre KAŽDÚ predvoľbu. Uistite sa, že si to uložíte!


 
Niektoré možnosti:
– Môžete priradiť napr. Scény do radu nožných spínačov (alebo len 2), ak si to želáte;

– Môžete priradiť napr. Predvoľby pre jeden rad nožných spínačov a scény do druhého (toto by mohlo byť veľmi výkonné rozloženie ovládania, ktoré poskytuje 16 rôznych tónov s 8 nožnými spínačmi).

– Ovládacie prvky Looper X môžete priradiť k nožným spínačom, napr. Štart/Stop, Undo/Redo atď. BEZ toho, aby ste mali otvorený Looper X

– Tuner môžete zapnúť/vypnúť bez toho, aby ste museli držať nožný spínač Tap Tempo

– Nožnému spínaču môžete priradiť zmenu Setlistu

– Úplný zoznam MIDI príkazov nájdete v používateľskej príručke!

 

Príklady:
Ak chcete zmeniť predvoľby 1, 2, 3 a 4 pomocou spodného radu nožných spínačov (FS), priraďte:
Typ – PC | Program# – 0 až FS E
Typ – PC | Program # – 1 až FS F
Typ – PC | Program # – 2 až FS G
Typ – PC | Program # – 3 až FS H
Ak chcete zmeniť scény A, B, C a D pomocou horného radu nožných spínačov, priraďte:
Typ – CC | CC# – 43 | Hodnota – 0 až FS A
Typ – CC | CC# – 43 | Hodnota – 1 až FS B
Typ – CC | CC# – 43 | Hodnota – 2 až FS C
Typ – CC | CC# – 43 | Hodnota – 3 až FS D
 
Obmedzenia:

– Akonáhle priradíte MIDI príkaz k nožnému spínaču, neexistuje žiadny náznak, čo ste mu priradili (dokonca aj v zobrazení Gig View), takže si budete musieť pamätať, čo ste urobili (v skutočnosti to nie je problém)

– Po pripojení MIDI kábla nemôžete používať MIDI na nič iné bez použitia MIDI cez USB alebo externého MIDI rozdeľovača, napr. MIDI Solutions Quadra Thru (toto zariadenie som netestoval)

Myslím, že je to tak, neváhajte sa ma opýtať na akékoľvek otázky!

Na zdravie, Justin

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *