|

Roland VG-99 V-Guitar Systém

ROLAND VG-99

VG-99 je vyvrcholením modelingových systémov založených na technológii COSM spoločnosti Roland. Okrem pokrokového softvéru podporovaného najnovšími špeciálnymi DSP čipmi nástroj obsahuje aj veľký LCD displej, najkvalitnejšie AD/DA prevodníky, vyvážené XLR výstupné konektory, digitálne výstupné konektory, USB konektor a iné súčasti, ktoré z neho robia skutočný profesionálny systém.

VG-99 obsahuje dva oddelené gitarové a COSM amp systémy. Môžu sa používať dva rôzne typy modelovaných gitár súčasne a vytvoriť rôzne zvuky zosilňovačov pre každú gitaru. Naviac, VG-99 je vybavená množstvom BOSS efektov, vrátane COSM efektov. Toto všetko umožňuje dosiahnu dokonalý processing pre každú gitaru.

VG-99 vytvára možnosti pre doposiaľ nepredstaviteľné možnosti hudobného vyjadrenia, vrátane nových spôsobov použitia krku gitary a vašich rúk. Samozrejme, stále je možné pripojiť aj Expression pedále a kontrolné spínače, ako pri doterajších V-Guitar systémoch.

Roland VG-99

VG-99 môže by nastavený tak, aby dokonale vyhovoval potrebám používateľa – ako „desktop“ pri nahrávaní alebo použitím s počítačom, umiestnený na stojane (voliteľné príslušenstvo) a postavený priamo pri hráčovi, alebo umiestnený v racku s (voliteľným) rackovým adaptérom.

Pripojením MIDI ovládača Roland FC-300 (voliteľné príslušenstvo) k VG-99 získate možnosť prepínať zvuky a vykonávať iné úlohy pomocou niekoľkých pedálov na FC-300 a oslobodíte tým svoje ruky. Prístroj obsahuje aj RRC2 konektor, ktorým môžete prepojiť VG-99 a FC-300 pomocou jediného káblu. Táto RRC2 funkcia umožňuje obojstrannú komunikáciu medzi zariadeniami, kým zároveň aj napája FC-300 a redukuje počet káblov potrebných na prepojenie zariadení.

VG-99 vie konvertovať a vysielať dáta hrania na gitaru ako MIDI informácie, čím vám umožňuje pripojiť syntetizátorový modul alebo podobne zariadenie a používať zariadenie ako gitarový syntetizátor.

V-LINK je funkcia, ktorá umožní súčasné prehrávanie hudby aj obrazu. Použitím MIDI na pripojenie dvoch alebo viacerých V-LINK kompatibilných zariadení môžete jednoducho využiť vizuálne efekty, ktoré sú naviazané na expresívne časti hudobného vystúpenia.

Moje články ku VG-99:

Roland VG-99 – doplnky a príslušenstvo

Roland VG-99 Vytvorenie užívateľskej stupnice

*

Na začiatok sem dávam nejaké relevantné linky:

Muzikus – Roland VG-99

Roland VG-99 SK manual

Roland VG-99 videa

Roland VG-99 ďalšie videa

Roland VG-99 forum

https://www.joness.com/gr300/vg99.htm


Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.