|

Roland VG-99 V-Guitar Systém

ROLAND VG-99

VG-99 je vyvrcholením modelingových systémov založených na technológii COSM spoločnosti Roland. Okrem pokrokového softvéru podporovaného najnovšími špeciálnymi DSP čipmi nástroj obsahuje aj veľký LCD displej, najkvalitnejšie AD/DA prevodníky, vyvážené XLR výstupné konektory, digitálne výstupné konektory, USB konektor a iné súčasti, ktoré z neho robia skutočný profesionálny systém.

VG-99 obsahuje dva oddelené gitarové a COSM amp systémy. Môžu sa používať dva rôzne typy modelovaných gitár súčasne a vytvoriť rôzne zvuky zosilňovačov pre každú gitaru. Naviac, VG-99 je vybavená množstvom BOSS efektov, vrátane COSM efektov. Toto všetko umožňuje dosiahnu dokonalý processing pre každú gitaru.

VG-99 vytvára možnosti pre doposiaľ nepredstaviteľné možnosti hudobného vyjadrenia, vrátane nových spôsobov použitia krku gitary a vašich rúk. Samozrejme, stále je možné pripojiť aj Expression pedále a kontrolné spínače, ako pri doterajších V-Guitar systémoch.

 

Roland VG-99

VG-99 môže by nastavený tak, aby dokonale vyhovoval potrebám používateľa – ako „desktop“ pri nahrávaní alebo použitím s počítačom, umiestnený na stojane (voliteľné príslušenstvo) a postavený priamo pri hráčovi, alebo umiestnený v racku s (voliteľným) rackovým adaptérom.

Pripojením MIDI ovládača Roland FC-300 (voliteľné príslušenstvo) k VG-99 získate možnosť prepínať zvuky a vykonávať iné úlohy pomocou niekoľkých pedálov na FC-300 a oslobodíte tým svoje ruky. Prístroj obsahuje aj RRC2 konektor, ktorým môžete prepojiť VG-99 a FC-300 pomocou jediného káblu. Táto RRC2 funkcia umožňuje obojstrannú komunikáciu medzi zariadeniami, kým zároveň aj napája FC-300 a redukuje počet káblov potrebných na prepojenie zariadení.

VG-99 vie konvertovať a vysielať dáta hrania na gitaru ako MIDI informácie, čím vám umožňuje pripojiť syntetizátorový modul alebo podobne zariadenie a používať zariadenie ako gitarový syntetizátor.

V-LINK je funkcia, ktorá umožní súčasné prehrávanie hudby aj obrazu. Použitím MIDI na pripojenie dvoch alebo viacerých V-LINK kompatibilných zariadení môžete jednoducho využiť vizuálne efekty, ktoré sú naviazané na expresívne časti hudobného vystúpenia.

Rozmery:  Šírka: 384 mm – 15-1/8 palcov, Hĺbka: 218 mm – 8-5/8 palcov Výška: 94 mm – 3-11/16 palcov


Míľnik gitarového modelingu a technológie interpretácie

V celej histórii gitarového modelingu žiadny výrobca nevenoval viac času, zdrojov a nadšenia do tohto segmentu trhu ako Roland – počnúc prvým procesorom s gitarovým modelingom, legendárnym VG-8, až k populárnym predchodcom V-Guitar Dnes Roland hrdo ohlasuje ďalší míľnik gitarového modelingu a technológie interpretácia: VG-99. Jeho srdce tvoria tri nové, výkonné procesory a ovládacie prvky výrazu, ako Ribbon Controller a D BEAM, tento pozoruhodný nástroj posúva latku gitarového modelingu a technológie interpretácie.

Multi Modeling

VG-99 ponúka mimoriadny rozsah COSM modelov gitár a komb, vrátane nových elektrických, akustických a basových gitár, nových vzoriek syntetizátora GR-300 a mnohé ďalšie. Dokonca modeluje dve signálové cesty súčasne. Úplný dual processing gitarového modelingu pri VG-99 umožňuje hrať dvoma rôznymi gitarovými zvukmi spoločne. Napr. jedna virtuálna gitara môže byť Telecaster® s vintage kombom Tweed, s plnou výbavou efektov a druhá gitara s nylonovými strunami, poslaná cez reverb.

Ovládanie dynamiky

Oba modely (gitara aj kombo) môžu byť aktívne v rovnakom čase, alebo je možné ich dynamicky prepínať či miešať. Môžete určovať prepínanie medzi virtuálnymi gitarami a/alebo komby nožnými kontrolermi, tlačidlami/ knoby na prístroji, alebo podľa dynamiky úderu na struny. Predstavte si, napr. že hráte ľahko zvukom akustickej gitary a prejdete do plného metalového drivu iba agresívnejším úderom trsátka. Preto je možné každú modelovanú gitaru oddelene priradiť aj jednotlivým gitarovým strunám.Napr. by ste mali 12-strunovú gitaru na 1. až 4. strune a syntetizátorovú basu na 5. a 6. strune.

Alternatívne ladenie

VG-99 vie pracovať s užívateľským ladením – akokoľvek si hráč praje, na ľubovoľnej virtuálnej gitare. Napr. virtuálny Les Paul® môžete naladiť o štyri až päť bodov nižšie pre ťažší zvuk a súčasne môžete nylonové struny naladiť ako 12-strunovú gitaru a taktiež o 4-5 bodov nižšie. Priame a znížené ladenie je rovnako podporované, rovnako ako užívateľom definované ladenie, ktoré je možné aplikovať na ľubovoľnú COSM gitaru, takže hráč môže prepínať priamo medzi spôsobmi ladenia bez toho, aby fyzicky prepínal gitary alebo musel manuálne preladiť.

Hra na gitaru úplne inak

Vďaka novému tvaru, prispôsobenému na hru, môžete VG-99 umiestniť tak, aby bol po ruke, na voliteľnom stojane PDS-10. Tento úplne nový prístup umožňuje využiť nové vlastnosti pre hru, ako je D BEAM, Ribbon kontrolér a ďalšie. V kombinácii s novým, univerzálnym nožným kontrolérom FC-300, VG-99 pozdvihne gitarovú hru na pódiu na úplne novú dimenziu.

Najočakávanejšie

Čo ste žiadali, teraz Roland prináša ako nové vlastnosti u VG-99, vrátane vlastného gitarového MIDI prevodníka pre priame spojenie do klávesov, zvukových modulov, SW syntetizátorov, atď. Audio výstup cez USB alebo S/PDIF digitálny výstup a voliteľný rackový montážny adaptér obohacujú pracovné prostredie hudobnej produkcie. Vlastné stereo výstupy XLR a 1/4” sú ideálne na živé hranie a cestovanie. Mimoriadny a nový editor robí programovanie VG-99 super jednoduchým a zábavným.


Moje články ku VG-99:

Roland VG-99 – doplnky a príslušenstvo

Roland VG-99 Vytvorenie užívateľskej stupnice

*

Na začiatok sem dávam nejaké relevantné linky:

Muzikus – Roland VG-99

Roland VG-99 SK manual

Roland VG-99 videa

Roland VG-99 ďalšie videa

Roland VG-99 forum

https://www.joness.com/gr300/vg99.htm

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *