Neural DSP Quad Cortex – aktualizácia / niektoré odpovede

Októbrová aktualizácia vývoja Quad Cortex

 

Tento mesiac aktualizácia má za cieľ odpovedať na množstvo otázok, ktoré sme dostali o zvuku a funkciách Quad Cortex. Aby sme to naštartovali, nedávno sme sa vrátili do Sonic Pump Studios s našimi priateľmi Kiko Loureiro, Tuomas Wäinölä a Timo Kämäräinenom, aby sme ich nechali nahrať svoje prvé gitarové tóny na Quad Cortex. Tumoas predtým používal Neural Capture, ale toto bolo prvýkrát, čo použil virtuálne zariadenia na Quad Cortex. Dúfame, že čoskoro nadviažeme na podobné video zamerané na basové tóny.

 

neural-backslant-off

 

Aktualizovaný zoznam zariadení Quad Cortex
Náš aktualizovaný zoznam zariadení Quad Cortex je značne oneskorený, a to z dobrého dôvodu. Tento zoznam je pohyblivým cieľom, pretože naši inžinieri modelujú zariadenia v tandeme s vývojármi, ktorí dokončujú softvér a opravujú chyby. Dúfame, že v najbližších niekoľkých týždňoch budeme môcť zdieľať hotový zoznam zariadení. Čokoľvek, čo sa nedostane do vydanej verzie, bude zahrnuté do bezplatnej aktualizácie krátko po vydaní, ale môžeme s istotou povedať, že nebudete sklamaní a takmer všetko, čo sme načrtli v pôvodnom zozname – plus nejaké nové zariadenia – spraví to.

 

Spustenie doplnkov na Quad Cortex
Quad Cortex bude môcť spúšťať doplnky Neural DSP, ktoré ste si zakúpili. Každá súčasť zásuvných modulov, ktoré ste si zakúpili, bude k dispozícii ako blok na pridanie do siete The Grid. Ak chcete získať prístup k svojim zásuvným modulom, prihláste sa do svojho účtu Neural DSP na Quad Cortex a zaregistrujte svoje zariadenie. Celý tento proces bude bezproblémový a nebude od vás vyžadovať žiadne nahrávanie ani exportovanie.

 

Váš Quad Cortex nebude musieť byť pripojený k WiFi, aby ste mohli používať bloky doplnkov. Aby ste ich odomkli, musíte svoje zariadenie zaregistrovať a prihlásiť sa do Cortex Cloud. Ak si zakúpite nejaké nové doplnky, budete sa musieť znova prihlásiť, ak ste sa odhlásili alebo sa odpojili od WiFi.

 

Prostredníctvom rýchleho a intuitívneho používateľského rozhrania budete môcť odoslať predvoľby doplnkov do Quad Cortex. Quad Cortex analyzuje vaše predvoľby a rozdelí ich na bloky na mriežke, ktoré môžete vyladiť alebo preusporiadať. Môžete tiež pridať nové bloky medzi ostatné v predvoľbách vašich doplnkov. Nemôžete však posielať predvoľby z Quad Cortex späť do svojich doplnkov.

 

Napriek nášmu najlepšiemu úsiliu nebude spustenie vašich zásuvných modulov Neural DSP funkciou dostupnou pre verziu 1.0. Strávili sme viac času leštením používateľského rozhrania, modelovaním zosilňovačov, zlepšovaním použiteľnosti a opravovaním chýb. Táto funkcia však bude sprístupnená veľmi skoro po spustení prostredníctvom bezplatnej aktualizácie. Očakávame, že bude k dispozícii do konca roka (2020).

 

Quad Cortex IR
Získali sme obrovskú knižnicu IR od Adama „Nollyho“ Getgooda, aby sme ju mohli zahrnúť do Quad Cortex, ktorá ďaleko presahuje počet IR, ktorý sme pôvodne načrtli na webovej stránke Quad Cortex. Navyše, rozhranie, ktoré vytvárame na nahrávanie a správu vašich vlastných IR, je jednou z najelegantnejších a najkrajších funkcií Quad Cortex. Správa IR na Quad Cortex bude na rozdiel od všetkého, čo ste doteraz používali.

 

Cortex Desktop
Cortex Desktop nestihne uvedenie na trh. Rozhodli sme sa, že vydanie Quad Cortex, aby ho ľudia mohli hrať, je najdôležitejšia vec. Oneskorenie kontroly kvality, aby sme ho mohli dodať s ovládačom pre stolné počítače, neprichádzalo do úvahy a mali sme pocit, že väčšina/všetci používatelia by uprednostnili, keby sme s ovládačom pre stolné počítače vydali skôr, aby nasledovali čoskoro potom.

 

What does this mean for backups? (Čo to znamená pre zálohy?)
Zálohovanie je v súčasnosti možné do Cortex Cloud pomocou WiFi. Toto je jednoduchý proces na pozadí, je jednoduchý a rýchly. Môžete si urobiť kompletnú snímku celého svojho Quad Cortex a veľmi rýchlo ju nahrať/stiahnuť. Môžete tiež zdieľať jednotlivé položky na Cortex Cloud verejne/súkromne. Ak teda omylom vymažete predvoľbu, snímanie atď. nemusíte obnovovať celú zálohu. Stačí si stiahnuť položku z Cortex Cloud. Veríme, že ide o oveľa rýchlejšie, jednoduchšie a pohodlnejšie riešenie, než aké je možné na iných zariadeniach.

 

Keď je prístup k WiFi trochu zložitejší, ako sú okolnosti, keď nemáte WiFi vo svojom štúdiu alebo ste na turné, môžete vždy pripojiť svoje QC k hotspotu na vašom smartfóne. Súbory QC sú malé, takže využitie údajov nie je veľmi dôležité.

 

Samozrejme, chápeme, že je veľa prípadov, keď chcete mať možnosť zálohovať lokálne. Pre účely relácie, archívne účely, zdieľanie, zoznam pokračuje! Mnohí z našich zamestnancov sú profesionáli na turné, majitelia štúdií, nahrávajúci umelci – poznáme prípady použitia. Pre tieto okolnosti existuje niekoľko riešení:

 

1/ Zálohovanie bude možné cez Cortex Desktop. Keď je Cortex pripojený cez USB, budete môcť pomocou ovládača vytvárať toľko záloh, koľko chcete. Žiaden problém.
2/ Umožníme vám stiahnuť si zálohu z Cortex Cloud a uložiť ju lokálne kdekoľvek si budete priať. Môžeme tiež preskúmať myšlienku zdieľania zálohy na Dropbox/inú službu prostredníctvom kontextovej ponuky zdieľania v Cortex Mobile.

Nech už to chcete urobiť akokoľvek, budeme mať pre vás riešenie. A budeme pokračovať v zlepšovaní riešení, ktoré už máme, aby sme sa uistili, že poskytujeme tie najlepšie možné skúsenosti.

Cortex Desktop je pravdepodobne našou najvyššou prioritou po dodaní QC. Pokiaľ ide o „kedy“, najpravdepodobnejšie je začiatok budúceho roka, ale dúfajme, že skôr.

 

Migrácia používateľského účtu do Cortex Cloud
Ako sme uviedli v predchádzajúcich aktualizáciách, Cortex Cloud je platforma, ktorú sme vytvorili a ktorá vám umožní vytvárať zálohy a zdieľať položky na vašom Quad Cortex. Ale to je len začiatok. Pre úplnú integráciu Quad Cortex, doplnkov, ktoré ste si zakúpili, a Cortex Cloud migrujeme všetky naše používateľské účty do Cortex Cloud. Prináša to množstvo výhod, aj keď sa nechystáte kupovať Quad Cortex:

 

Spúšťame nezávislé obchody s pluginmi v EUR a USD. Ak žijete mimo krajiny EUR, budete môcť opäť platiť v USD.

 

Prístup k budúcej funkcii cloudu získate, keď bude integrovaná s našimi zásuvnými modulmi. Toto je životne dôležitá súčasť na umožnenie prístupu k vašim zásuvným modulom Neural DSP na Quad Cortex.

 

Túto migráciu plánujeme dokončiť v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov a po dokončení dostanete e-mail na obnovenie hesla a aktiváciu účtu. Prešli sme tým už v júli a ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré sme od vás žiadali dvakrát v takom krátkom čase. Ochrana vašich údajov je nanajvýš dôležitá. Heslá účtov nie je možné získať ani ich skopírovať, a preto si po dokončení tohto procesu budete musieť heslo obnoviť.

 

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *