Neural DSP Quad Cortex – aktualizácia vývoja máj2021 #2

Veci v Neural sú hektické ako kedykoľvek predtým! Mimoriadne tvrdo pracujeme na pridávaní nových funkcií, modelov a zlepšovaní ekosystému ako celku. Nižšie je stručný popis toho, čo súčasne riešime.

CorOS 1.0.3

CorOS 1.0.3 sa blíži ku koncu alfa testovania a mal by byť dostupný v priebehu budúceho týždňa alebo dvoch. Bude zahŕňať Multi-Out ako možnosť výstupu na mriežke, ktorá smeruje váš signál cez XLR výstupy 1 a 2, ako aj 1/4″ výstupy 3 a 4, a USB. Bude to predvolené nastavenie pre všetky predvoľby z výroby a novovytvorené predvoľby.

CorOS 1.0.4

Veľmi žiadaná automatická aktivácia a optimalizácia reverbu a oneskorenia expression pedálu bola pôvodne naplánovaná na našu prvú veľkú aktualizáciu (CorOS 1.1); rozhodli sme sa ich preniesť na 1.0.4, ktorá bude k dispozícii niekoľko týždňov po 1.0.3. Výrazne sa zlepšilo využitie pamäte Reverb a delay, čo umožňuje spustiť viac blokov v jednej inštancii.

Nové virtuálne zariadenia

Pridávanie nových virtuálnych zariadení je v popredí nášho vývoja. Preniesli sme nový Flangero algoritmus. Okrem toho sme začali pracovať na nádhernom algoritme Plate Reverb, ako aj na sviežom Shimmer Reverb. Okrem toho sme dokončili výskum algoritmu pre Inteligentný Pitch Shifter/Harmonizer, ktorý bude mať mnoho úžasných funkcií, o ktoré sa s vami radi podelíme v budúcej aktualizácii.

Okrem toho pracujeme na modelovaní a zachytávaní (captures) ďalších zosilňovačov, pričom Marshall® Jubilee® je v záverečnej fáze výskumu. Bassman® a ďalšie ikonické zosilňovače Fender® sú ďalšie v poradí.

Vylepšený správca súborov a metadáta

V našej poslednej aktualizácii sme naznačili, že pracujeme na pridávaní užitočnejších metadát do predvolieb a zachytení (captures), aby boli lepšie organizované a jednoduchšie na vyhľadávanie. Ide o veľkú aktualizáciu, ktorá bude dostupná o niekoľko mesiacov. Okrem prepracovaného správcu súborov pridávame automatizované metadáta, ako je údaj o výške zisku, ktorý má Capture, ako aj meta údaje zadávateľné používateľom, ako sú parametre nastavené na cieľovom zariadení. Budeme o tom ďalej diskutovať v ďalšej aktualizácii čoskoro.

Zvýšená kapacita

Pred vylepšeným správcom súborov a metadátami zvýšime kapacitu úložiska Neural Captures a IR na 1024 užívateľsky priraditeľných slotov na Quad Cortex aj v Cortex Cloud. Naším cieľom je vykonať túto zmenu v CorOS 1.0.4.

Cortex Mobile 1.1

Cortex Mobile 1.1 je takmer dokončený. Najväčším doplnkom v tejto verzii je hlboké prepojenie, ktoré vám umožňuje skopírovať priamy odkaz na ľubovoľný profil alebo verejné nastavenie/zachytenie a zdieľať ho kdekoľvek inde na webe. Ideálne na propagáciu vašich položiek na našom fóre alebo Discord alebo na vašich vlastných účtoch sociálnych médií.

Balenie

Nakoniec, jednou z najvýznamnejších zmien, ktoré čoskoro prídeme, je združovanie položiek. V súčasnosti, keď si stiahnete predvoľbu z Cortex Cloud, ktorá používa Neural Capture aj na Cortex Cloud, musíte mať „hviezdičku“ a stiahnuť Capture samostatne. Toto je ťažkopádna používateľská skúsenosť a v mnohých prípadoch vedie používateľov k tomu, že si myslia, že stiahnutá predvoľba je nefunkčná. Balíček to rieši.

Pri spájaní, keď nahráte predvoľbu do Cortex Cloud, automaticky sa s ňou nahrajú všetky závislé snímky. Odovzdané predvoľby aj zachytenia budú súkromné, ale na zverejnenie predvolieb budú zverejnené aj zachytenia – captures.

Podobne, keď si stiahnete verejnú predvoľbu, stiahne so sebou všetky závislé verejné snímky. Ak si prezeráte predvoľbu na Cortex Mobile a používa Capture, ktorá už nie je dostupná, zobrazí sa vám varovanie.

Balenie zahŕňa veľa zmien v používateľskom rozhraní Quad Cortex, ako aj v Cortex Cloud a Cortex Mobile. Je to niečo, na čom už nejaký čas pracujeme a dúfame, že to vydáme v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov.

Stabilita a oprava chýb

S viac ako 4000 dodanými jednotkami je Quad Cortex naďalej mimoriadne solídny, s rekordne nízkymi požiadavkami na vrátenie peňazí a RMA.

Zoznam prebiehajúcich chýb je malý a zmenšuje sa, avšak náš tím pokračuje v práci na softvérových problémoch, aby sa stabilita a výkon systému ešte zlepšili.

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *