Neural QC – Mesa Boogie Mark IIC+ Suite

Predstavujeme Mesa Boogie Mark IIC+ Suite

Neural DSP Technologies predstavuje Mesa Boogie Mark IIC+ Suite

Preklad originálneho článkov:

https://neuraldsp.com/news/introducing-the-mesa-boogie-mark-iic-suite

https://neuraldsp.com/news/a-history-of-the-mesa-boogie-mark-ii-series

Gitaristi sa stretnú s presnými, virtualizovanými replikami ovládacích prvkov a funkcií Mesa Boogie Mark IIC+ a IIC++ – a vypočujú si, čo tri generácie skvelých gitaristov tvorili súčasťou ich tónu.

HELSINKI, FÍNSKO, 1. marca 2023 – Neural DSP dnes oznámil spustenie balíka Mesa Boogie Mark IIC+ Suite. Tento nový plugin je precízne navrhnutý a navrhnutý tak, aby evokoval Mesa Boogie Mark IIC+ – zvukový míľnik v histórii gitarového zosilňovača. Mark IIC+, ktorý používa doslovný panteón hráčov vrátane legiend ako Kirk Hammett a James Hetfield (Metallica), Prince, Steve Lukather (Toto), Neal Schon (Journey) a John Petrucci (Dream Theater), je uctievaný pre svoju všestrannosť a jeho bohatá, komplexná tonálna paleta.

Mesa Boogie IIC++, ktorá je súčasťou rovnakej sady, je takmer mýtická a veľmi žiadaná továrensky upravená iterácia pôvodného zosilňovača IIC+. IIC++ ďalej vylepšil tonálne schopnosti zosilňovača s novým dizajnom obvodu predzosilňovača, ktorý poskytuje dodatočný zisk spolu s prísnejšou odozvou na nízkych úrovniach.

Neural DSP replikoval každú nuansu oboch zosilňovačov s bezprecedentnou presnosťou, aby priviedol kúsok histórie späť k životu.


Vlastnosti produktu:

Gitaristi zistia, že zosilňovače Mesa Boogie Mark IIC+ a Mark IIC++ majú všetky jedinečné a inovatívne tonálne a funkčné aspekty originálnych zosilňovačov pripravené hrať. Rozloženie napodobňuje originál: predný panel zosilňovača obsahuje gombíky push/pull pre kanál Bright/Rhythm a kanál Bright/Lead, Treble Shift, Bass Shift, Deep a Lead/Rhythm, ako aj charakteristický 5-pásmový grafický ekvalizér Mesa Boogie. , vďaka čomu sú možnosti tvarovania tónov prakticky nekonečné.

Cesta signálu je navrhnutá, rovnako ako originál, tak, aby vám umožnila vyladiť ovládacie prvky výšok, basov a stredov, aby ste tvarovali váš tón pred jeho skreslením. Napríklad zníženie basov pred vytáčaním skreslenia bude mať za následok pevnejšie basy v rámci zapnutého overdrive. Podobne môžete vyladiť 5-pásmový grafický ekvalizér, aby ste zmenili charakteristiky výkonového zosilňovača. Zadná časť zosilňovača obsahuje ovládacie prvky Presence a Reverb, ako aj prepínač medzi triedou Simul a triedou A, čo vám umožňuje vybrať si, ktorú topológiu výkonového zosilňovača chcete použiť.

Dynamika a ekvalizácia Mesa Boogie Mark IIC+ sú veľkolepé. Kompresor, ktorý sa nachádza predefektmi, ponúka bohaté, sklovito čisté zvuky, zatiaľ čo Chorus poskytuje bohatú moduláciu zodpovedajúcu dobe. Zabudovaný 9-pásmový grafický ekvalizér umožňuje detailné ovládanie frekvenčnej odozvy v širokom spektre.

A samozrejme, Overdrive 1 & 2 poskytujú všetko od jemného zosilnenia až po klasickú saturáciu elektrónok Mesa Boogie. Post efekty, Stereo Delay poskytuje klasický, teplý zvuk Bucket Brigade (BBD). Reverb poskytuje klasický zvuk veľkej sály z 80. rokov a môže siahať od jemného prostredia až po kaňonovské zvukové plochy.


Simulácia skrinky/reproduktora:

Jednou z výhod virtualizácie je možnosť okamžitej úpravy dynamiky kabinetu a reproduktorov prostredníctvom simulácií kabinetu a digitálnych impulzných odoziev (IR). Zahrnutý je komplexný modul cabsim so stovkami IR vyrobených štúdiom 5by5. Obsahuje tri možnosti reproduktorov (Mesa Boogie Rectifier Standard Slant 4×12, Traditional Slant 4×12 a stacked Horizontal 2x12s), desať virtuálnych mikrofónov a proprietárnu izbovú mikrofónovú sekciu Neural DSP. Okrem stoviek IR možno tento modul použiť na načítanie vlastných IR súborov. Stručne povedané, sada gitarových doplnkov Mesa Boogie Mark IIC+ a Mark IIC++ vám dáva každý kúsok tejto historickej série zosilňovačov na dosah ruky.


História zosilňovača Mesa Boogie Mark II:

Mesa Boogie Mark II bol predstavený v roku 1978 a bol prvým gitarovým zosilňovačom s funkciou prepínania kanálov. Mark IIB bol prvý gitarový zosilňovač, ktorý integroval vyrovnávaciu efektovú slučku. Mark IIC si rýchlo získal obľubu medzi gitaristami, najmä medzi hráčmi heavy metalu a hard rocku vďaka svojmu zvuku s vysokým ziskom a všestrannej sekcii EQ. Ale Mark II tam neskončil.

Mark IIC+ obsahoval niekoľko úprav pôvodného dizajnu vrátane revidovanej sekcie EQ, nového prepínača „pull bright“ a nového výstupného transformátora, čo viedlo k agresívnejšiemu a dynamickejšiemu tónu. Mark IIC+ sa ukázal ako obrovský úspech a zostal vo výrobe až do roku 1989, odvtedy sa stal najžiadanejším vintage zosilňovačom Boogie. Modifikácia IIC++, pôvodne vyrobená pre Vivian Campbell z Dio a Kirk Hammett a James Hetfield z Metallicy, zaznamenala menej ako 20 týchto úprav vyrobených v továrni pred ukončením výroby IIC+.

Teraz Neural DSP presne a autenticky virtualizovalo toto zvukové dedičstvo a sprístupnilo ho jednoducho a cenovo dostupné každému, kto kedy túžil mať na povel jedinečný tón Mesa Boogie Mark II.

„To, čo zdieľame s gitaristami, je hlboký a trvalý rešpekt k pôvodnému zvuku,“ poznamenáva generálny riaditeľ Neural Douglas Castro. „Naša modelovacia technológia dokázala presne zachytiť súčasné zvuky skvelých gitarových inovátorov ako Cory Wong a Tim Henson. S vydaním novej sady Mesa Boogie Mark IIC+ sme urobili to isté pre jeden z najklasickejších gitarových zosilňovačov v histórii.

Pre viac informácií o Mesa Boogie Mark IIC+ a Mark IIC++ kliknite sem.

Mesa Boogie Mark II bol predstavený v roku 1978. Bol to vôbec prvý gitarový zosilňovač s funkciou prepínania kanálov, alebo presnejšie, prepínania režimov, ako je označené v jeho patentovej prihláške.

Mark IIB bol vydaný v roku 1980 a bol to prvý gitarový zosilňovač s vyrovnávacou efektovou slučkou. Neskôr bol ponúkaný vo verziách Simul-Class, pričom dve výkonové elektrónky fungovali v triede AB, zatiaľ čo ostatné dve fungovali v triede A. V tomto bode sa Mark II interne stal známym ako Mark IIA.

Mark IIB používal relé na uľahčenie prepínania kanálov, ktoré pri prepínaní kanálov/režimov pri prítomnosti gitarového signálu vydávali hlasné „praskanie“. Takže, napriek užitočnej efektovej slučke a skvelému tónu, bol koncom roku 1983 vyradený pre ďalší model v snahe znížiť tento prepínací šum a zlepšiť efektovú slučku.

Mark IIC bol predstavený v roku 1983, čím sa odstránilo hlučné prepínanie Mark IIB. Ďalší vývoj však odhalil, že jeho aktualizované umiestnenie efektovej slučky sa neukázalo tak optimálne, ako sa pôvodne predpokladalo. Bol aktualizovaný vylepšenou efektovou slučkou, ktorá tiež prospievala zvuku a dynamickému zmyslu. Táto aktualizácia bola interne označená znakom „+“ pridaným do magickej značky na zadnej strane šasi nad napájacím káblom, čím sa vytvorilo označenie IIC+.

Mark IIC+ obsahoval niekoľko aktualizácií pôvodného dizajnu IIC, vrátane funkcie EQ Auto na prepínači EQ, ktorá automaticky spustila grafický ekvalizér v režime Lead Mode. Možnosť „Auto“ pre existujúcu funkciu „Posun výšok“ bola pridaná aj k „Posuvnému posunu“ ovládacieho prvku výšok, ktorý urobil to isté. Zahrnuté bolo dodatočné prezvonenie predzosilňovača. Výsledkom bol agresívnejší, dynamickejší hlas, ktorý bol zameraný na stredy, autoritatívny, no zároveň vokálny na hornom konci a super tesný na spodnom konci. Vďaka tomuto oživeniu sa mimoriadne dobre hodil na vzletné hlavné zvuky a obrovské crunch akordy (so zapnutým ekvalizérom) a katapultovalo sa do popredia štýlov pop a heavy music, pričom najväčší rockoví umelci čoraz viac používali na nahrávanie modely Mark IIC+. turné.

Zákazníci Mesa Boogie, ktorí si pôvodne kúpili IIC, boli vyzvaní, aby poslali svoje IIC zosilňovače späť do továrne na vykonanie úprav IIC+, ktoré Mesa Boogie neúčtovala, kým dopyt po úpravách nezačal ovplyvňovať výrobu nových zosilňovačov. V budúcnosti a dlho potom, čo IIC+s získali svoj legendárny status, Chief Mesa tech a Mesa Boogie’s najdlhší zamestnanec, Michael Bendinelli, pokračovali v úpravách pre tých, ktorí našli a kúpili IIC modely na trhu s použitými materiálmi, aj keď je pochopiteľné, táto služba bola spoplatnená.

Mark IIC+ sa ukázal ako obrovský úspech a pri spätnom pohľade jeden z najdôležitejších míľnikov gitarových tónov 80. rokov; významná éra pre gitaru a jej rozhlasovú popularitu. Napriek svojmu vplyvu zostal IIC+ vo výrobe len o niečo viac ako rok a celkovo sa vyrobilo takmer 3 000 jednotiek, kým bol zosilňovač v roku 1985 nahradený vylepšeným 3-režimovým Mark III. , jeho vplyv na svet gitary a najmä ťažkej hudby zostáva relevantný a naďalej ide o najžiadanejší vintage zosilňovač Mesa Boogie. Až do takej miery, že nasledujúce zosilňovače Mark, ako napríklad Mark V a JP 2C, zahrnuli neslávne známy obvod IIC+ ako hlavný kanál s vysokým ziskom.

Dodatočný mod bol vytvorený pre Vivian Campbell z Dio a Kirka Hammetta a Jamesa Hetfielda z Metallicy, ako aj niekoľkých ďalších známych gitaristov tej doby. Táto modifikácia, nazvaná „++ Mod“, trochu zvýšila zisk v Lead Channel, ale nikdy nebola uvedená do výroby, pričom približne 20 vykonal Mesa Boogie pred ukončením produkcie IIC+. V súčasnosti je takmer nemožné nájsť majiteľa IIC+, ktorý sa rozlúči s ich legendárnym zosilňovačom, a IIC++ sú prakticky mýtické.

Strávili sme veľa času precíznou replikáciou každej nuansy oboch zosilňovačov, zvečnením v digitálnej podobe, aby ste aj vy mohli vlastniť kúsok histórie. Špeciálne poďakovanie patrí Dougovi Westovi a Michaelovi Bendinellimu z Mesa Boogie za poskytnutie histórie týchto zosilňovačov a majiteľom IIC+ a IIC++, ktoré sme použili na vytvorenie tohto pluginu.

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *