Aktualizácia vývoja Quad Cortex – február 2023

Aktualizácia vývoja Quad Cortex – február 2023

Preklad a doplnenie originálneho článku na:

https://neuraldsp.com/news/quad-cortex-development-update-february-2023

CorOS 2.0.1 bol nedávno vydaný beta testerom a vyzerá veľmi sľubne. Testovanie bude pokračuje, a snáď bude čoskoro dokončené a spustené. CorOS 2.1.0 sa zameriava na nové modely zariadení a niekoľko vylepšení kvality života, ktoré je možné pridať, zatiaľ čo náš tím sa zameriava na oveľa väčšiu úlohu dokončenia kompatibility stolného ovládača a doplnkov, ktoré budú dostupné v budúcich vydaniach. Dúfame, že budeme môcť ukázať beta verziu stolného ovládača na výstave NAMM v apríli tohto roku.

Prepracovaný blok Cabsim

Blok Cabsim bol prepracovaný tak, aby zlepšil používateľský zážitok pri nastavovaní polôh mikrofónu a umožnil ľahší prístup k ďalším parametrom. Poradie parametrov teraz napodobňuje poradie nožných spínačov Quad Cortex.

Klepnutím na vybraný mikrofón otvoríte zoznam dostupných mikrofónov.

Na tejto obrazovke môžete tiež klepnúť na ikonu Impulznej odozvy a navigovať medzi IR načítanými vo vašom Quad Cortex, ak sa rozhodnete použiť na načítanie IR namiesto bloku IR Loader blok Cabsim.

Načítajte Cabsim/IR Loader pri používaní Neural Capture

Teraz je možné pridať blok Cabsim alebo IR Loader na obrazovku vytvorenia Neural Capture, čo vám umožní vyskúšať váš Capture pomocou reproboxu alebo IR bez toho, aby ste ho museli pridávať do The Grid. Blok Cab/IR Loader sa správa ako na mriežke a možno ho obísť v prípade, že chcete A/B proti inému výstupnému zdroju.


Podobné články

One Comment

 1. Preklad správy od Neural DSP:

  Chcem si nájsť chvíľku na vyriešenie oneskorenia pri poskytovaní sľúbených aktualizácií našich doplnkov, aby zahŕňali kompatibilitu doplnkov pre Quad Cortex. Chápem, že to bola frustrujúca skúsenosť, a ospravedlňujem sa za nepríjemnosti, ktoré sme spôsobili. Chcem sa tiež zaoberať stavom kompatibility Native Apple Silicon.

  S našimi pluginmi sme žonglovali s tromi cieľmi:

  Portovanie všetkých existujúcich zásuvných modulov do prostredia Quad Cortex na zabezpečenie kompatibility zásuvných modulov.
  Aktualizácia všetkých existujúcich zásuvných modulov na používanie nášho algoritmu ATI a implementácia nových základných funkcií, ako sú Transpose, Doubler, Metronome, väčšia veľkosť okna a ďalšie zlepšenia kvality života.
  Aby boli naše doplnky Native Apple Silicon kompatibilné.

  S vývojom nových produktov sa vyvíjajú aj platformy, rámce a metódy, ktoré používame. Okrem toho sa technológia rýchlo posúva nielen na našej strane, aby sa zrýchlil pracovný tok a zlepšili naše systémy, ale aj nástroje tretích strán. Prestavba staršieho kódu môže byť kvôli týmto faktorom často náročná a pridávanie aktualizácií, ktoré sa zdajú triviálne, zvyčajne vyžaduje prerobenie významnej časti produktu, aby bol kompatibilný s najnovšími nástrojmi.

  Kompatibilita doplnkov vyžaduje veľa práce. Vstavané systémy a architektúry sa výrazne líšia od x86 procesorov a spotrebiteľských počítačov vo všeobecnosti, čo znamená, že kód musí byť portovaný, aby sa zabezpečil optimalizovaný výkon na Quad Cortex. Naše softvérové ​​tímy uprednostnili portovanie našich doplnkov plnou rýchlosťou, zatiaľ čo len hŕstka členov nášho tímu stále pracuje na nových produktoch.

  Navyše, len nedávno boli všetky formáty doplnkov sprístupnené na vývoj pre podporu Native Apple Silicon. Preto doplnky, ktoré sme už vydali s podporou Native Apple Silicon, budú musieť byť znova aktualizované, aby podporovali chýbajúci formát (AAX), a ak by sme aktualizovali všetky naše existujúce doplnky, museli by byť znova aktualizované, aby zahŕňali túto podporu, čo by znamenalo značné časové zaťaženie vývojového tímu.

  Na základe toho sme sa rozhodli uprednostniť, aby boli všetky naše doplnky Native Apple Silicon kompatibilné, aby sme vám poskytli lepší zážitok, zatiaľ čo naďalej pracujeme na zavádzaní nových základných funkcií (ako je transpozícia a zdvojovač) do starších doplnkov a poskytovaní kompatibilita pluginov. Veľká časť našich tímov pre vývoj a kontrolu kvality zastaví prácu na iných projektoch, aby to urýchlili, a dúfame, že aktualizácie dodáme v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov.

  Ďalšiu komunikáciu o kompatibilite doplnkov a rozsiahlejších aktualizáciách doplnkov budeme zdieľať neskôr v tomto roku. Napriek tomu som rád, že môžem povedať, že Archetype: Plini prešiel niekoľkými revíziami, má niektoré úplne nové funkcie a mal by byť vydaný pred letom.

  Ďakujeme za vašu podporu a trpezlivosť počas tohto procesu.

  s pozdravom

  Francisco Cresp (spoluzakladateľ a CPO)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *