|

Digitech GNX 3000 manual – 1 – úvod – nastavenie – použitie

Úvod

Radi by sme vám poďakovali za zakúpenie GNX3000 Guitar Workstation®. GNX3000 poskytuje ocenený, viacmodelovaný gitarový procesor GeNetXTM, General MIDI bicie zariadenie a USB Audio/MIDI rozhranie v jednom integrovanom softvérovom balíku. V kombinácii s pribaleným balíkom nahrávacieho, editačného a produkčného softvéru je GNX3000 Guitar Workstation kompletným riešením pre vaše potreby hrania/spevu a nahrávania.

Nová verzia GNX3000 Guitar Workstation® obsahuje aj našu novú pokročilú verziu Component Based ModelingTM pre ten najautentickejší zvuk, aký ste kedy počuli.

Tradične sa modelovanie zosilňovačov vykonávalo elektronickým meraním alebo porovnávaním A/B medzi fyzickým zosilňovačom a digitálnymi algoritmami. Tieto metódy môžu vytvoriť „program na vytváranie snímok tónov“ pre jeden zosilňovač, ale ako vieme, klasický zosilňovač je zložitý nástroj.

Systém Component-Based Modeling analyzuje obvod spracovania signálu, každý komponent a akustickú prevádzku zosilňovača: topológiu zvuku a úrovne predzosilňovača, typ úrovne výkonu, štruktúru opakovaní a charakteristiky saturácie elektrónok, interaktívne prevádzka reproduktora a výstupného transformátora, veľkosť a zloženie krytu a ďalšie.

V kombinácii s tradičnými elektronickými meraniami a stovkami hodín kritického počúvania je výsledkom prvé modelovanie, ktoré skresľuje, prebíja, intenzívne sa aktivuje a vo všeobecnosti sa správa tak, ako to chceli dizajnéri pôvodného zosilňovača. Jedinou získanou realitou je samotný zosilňovač!

Intuitívne používateľské rozhranie GNX3000 uľahčuje programovanie ako otočenie gombíka. Radšej si však urobte čas na úplné prečítanie časti Rýchly štart na strane 3 (vrátane zvyšku tejto používateľskej príručky), keď máte GNX3000 pred sebou.

Nezabudnite navštíviť zvukovú komunitu na www.digitech.com a www.guitarworkstation.com a vymeniť si vlastné zosilňovače, predvoľby a skladby. Navyše si môžete vychutnať najnovšie aktualizácie a množstvo tipov a trikov.

Komplet GNX 3000 obsahuje nasledujúce položky:

• Gitarová pracovná stanica DigiTech GNX3000
• Používateľská príručka DigiTech GNX3000
• Sprievodca rýchlym spustením Pro Tracks PlusTM
• DigiTech GNX3000 počítačový inštalačný CD-ROM s:
• X-EditTM Editor/Librarian, ovládače USB a softvér Pro Tracks PlusTM (iba Windows® XP)
• Používateľská príručka Pro Tracks PlusTM (.pdf)
• Používateľská príručka Lexicon® PantheonTM (.pdf) • DigiTech PSS3 napájací zdroj
• Záručný list DigiTech
• USB kábel

Výrobe a baleniu vášho GNX3000 bola venovaná veľká starostlivosť. Všetko by malo byť kompletné a v perfektnom funkčnom stave. Ak však niečo chýba, okamžite kontaktujte továreň. Nájdite si čas na vyplnenie záručného listu alebo sa zaregistrujte online na www.digitech.com. Je to kvôli vašej ochrane v prípade, že sa pravdepodobne vyskytne problém s GNX3000.

Rýchly štart

Prepojenie
1. Zapojte svoj nástroj do GUITAR/INSTRUMENT INPUT, ktorý jena zadnom paneli GNX3000.
2. Pripojte LEFT/RIGHT XLR alebo 1/4” OUTPUTS k vstupom (vstupom) váš zosilňovač (zosilňovače), výkonový zosilňovač alebo konzola.

Ako ďalej
1. Otočte ovládače OUTPUT LEVEL (pre XLR aj 1/4” OUTPUTS),
na zadnom paneli GNX3000, priamo nadol (glukomerom
úplne v smere hodinových ručičiek).
2. Pripojte kábel PSS3 DC do napájacieho konektora na GNX3000.
3. Zapojte napájací zdroj PSS3 do elektrickej zásuvky.
4. Zapnite SPÍNAČ NAPÁJANIA GNX3000.
5. Zapnite zosilňovač(e) a nastavte hlasitosť(y) na úroveň
normálna hra. Postupne zvyšujte úroveň výkonu GNX3000, kým nedosiahnete požadovanú úroveň počúvania.

Nastavenie
Tu sú tri najobľúbenejšie vylepšenia a jeden z nich je váš obľúbený. Ďalšie nastavenia nájdete na strane 27.

Zapojenie k jednemu zosilňovaču ú kombu – Pre jednoduché nastavenie medzi gitarou a pracovnou stanicou a zosilňovačom jednoducho zapojte gitaru do GUITAROVÉHO VSTUPU (ktorý je na zadnom paneli) a LEFT 1/4” VYVÁŽENÝ VÝSTUP do zosilňovača. Vypnite kompenzáciu reproduktorov pre 1/4” VÝSTUPY (pozrite si stranu 24).

Slúchadlá – Toto nastavenie je ideálne na použitie, keď susedia, spolubývajúci alebo iní ohľaduplní spoločníci nie sú ochotní počúvať. Zapojte gitaru do GUITAR INPUT a zapojte slúchadlá do HEADPHONES OUT. Všimnite si, že HEADPHONE OUT je 1/4” jack, takže ak majú vaše slúchadlá 1/8” jack, budete potrebovať adaptér (k dispozícii v miestnom obchode s elektronikou). Zapnite Speaker Compensation pre XLR OUTPUTS (pozrite si stranu 24) a slúchadlá sa pripoja automaticky.

Konzola – mix – Ak chcete pripojiť ku konzole – mixpultu, zapojte gitaru do GUITAR INPUT a pripojte ĽAVÝ a PRAVÝ 1/4” VYVÁŽENÝ alebo XLR VÝSTUP GNX3000 k ľavému a pravému vstupu konzoly. Zapnite kompenzáciu reproduktorov pre 1/4” a XLR VÝSTUPY (pozrite si stranu 24).

Výber predvolieb a modelov zosilňovačov

Po pripojení k GNX3000 môžete okamžite transformovať zvuk svojej gitary pomocou 130 továrenských predvolieb. (Existuje tiež 65 užívateľských predvolieb, ktoré si môžete prispôsobiť; zistite, ako vytvoriť vlastnú predvoľbu na strane 82.) V rámci každej predvoľby môžete tiež vybrať rôzne modely zosilňovačov, ktoré môžu zmeniť tón vašej gitary nasledujúcim spôsobom.

Predvoľby – Otáčaním DÁTOVÉHO KOLIESKA spustíte rolovanie cez predvoľby. Číslo a názov na DISPLEJOCH sa menia pri otáčaní DÁTOVÉHO KOLIESKA. Keď prestanete otáčať DATA WHEEL, predvoľba sa automaticky načíta. Hrajte na gitare v režime počúvania.

  

Sledujte LED diódy prednastavenej banky na ľavej strane DATA WHEEL a všimnete si, že svieti buď LED User, Factory 1 alebo Factory 2. A tam, kde končí terminál banky, je vnorený do terminálu nasledujúcej banky.

Modely zosilňovačov a skríň – Môžete si vybrať a prispôsobiť malú skupinu virtuálnych zosilňovačov / reproboxov, aby ste si vyskúšali svoj gitarový signál. (V tomto prípade „amp“ označuje na čele, kde sú umiestnené všetky gombíky a elektrónky alebo elektronické obvody, a „skrinka“ označuje kryt obsahujúci reproduktory.) Môžete si napríklad vybrať model zosilňovača 62 bman, ktorý štandardne používa dve skrinky 12 palcové v skrini „Blonde“ (Blnd2x12). Potom, ak chcete, môžete zmeniť reproduktor na „britský“ model so štyrmi 12-palcovými reproduktormi (Brit4x12), ktoré by produkovali hlavu Bassman® poháňajúcu tón britských reproduktorov.

Ak chcete vybrať model zosilňovača a skrinky:
1. klávesa GENETX.
2. Otáčaním KNOB 1 alebo KNOB 4 zvoľte model zosilňovača.
3. Otáčaním GOMBÍKA 2 alebo GOMBÍKA 5 vyberte model skrinky. Viac informácií o modelovaní zosilňovača/skriniek nájdete na strane 44.

Pripojenie gitary / basy / mikrofónu:

1. Pripojte gitaru (alebo basgitaru) ku GUITAROVÉMU VSTUPU na GNX3000.

2. Pripojte mikrofón k MIC INPUT GNX3000 a použite ovládací gombík MIC LEVEL umiestnený vedľa MIC INPUT na zadnom paneli GNX3000 na nastavenie výstupnej úrovne mikrofónu. Ak chcete upraviť úroveň vstupu mikrofónu pre optimálne využitie, pozrite si časť Optimalizácia úrovne mikrofónu na strane 26.

3. Pripojte klavesy, bicie nástroje alebo stereo mixážny pult (pre výkonové submixy) do ĽAVÉHO a PRAVÉHO LINE VSTUPU GNX3000. Ak chcete upraviť úrovne linkového vstupu pre optimálne využitie, pozrite si časť Optimalizácia úrovne mikrofónu na strane 26.

4. Pripojte XLR káble z ĽAVÉHO a PRAVÉHO XLR VÝSTUPU GNX3000 k štúdiovým napájacím monitorom, ALEBO zapojte pár stereo slúchadiel do VÝSTUPU PRE SLÚCHADLÁ.

5. Pripojte nožný ovládač GNXFC (voliteľný) ku KONEKTORU NOŽNÉHO SPÍNAČA GNX3000.

6. Pripojte GNX3000 k USB jacku vášho počítača pomocou dodaného USB kábla.

UPOZORNENIE: Pred pripojením GNX3000 k USB portu vášho počítača a pred použitím Pro Tracks Plus si pozrite časť „Inštalácia softvérového balíka GNX3000“ na strane 101.

7. Pripojte MIDI klávesnicu k MIDI IN a OUT/THRU KONEKTOROM GNX3000 pomocou 5-pinových MIDI káblov.

8. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP na GNX3000 a pomocou DATA WHEEL vyberte STEROALL ako výstupný režim.

9. Zapnite kompenzáciu reproduktorov (speker simulator) pre XLR VÝSTUPY (pozrite si stranu 24).

Viac informácií o kompenzácii reproduktora nájdete na strane 24.


Vlastnosti GNX3000

V tejto časti nájdete podrobnú tabuľku hlavných modulov GNX3000.

Programovacia matica

Táto tabuľka je rozdelená na dve hlavné časti: časť Amp/Cabinet a časť Effects. Ak je aktívna sekcia Amp/Cabinet, máte možnosť vybrať a upraviť modely a nastavenia zosilňovača a kabinetu. Ak je aktívna sekcia Efekty, máte možnosť vybrať a upraviť efekty. Tlačidlá upravujú nastavenia pre všetky aktívne sekcie.

Control panel

Tieto tlačidlá ovládajú niekoľko operácií GNX3000. Môžete ich použiť na zmenu režimu nožného spínača, v ktorom sa nachádzate (strana 36), výber možností výstupu (strana 20), nastavenie zvuku pre nahrávanie (strana 31), ovládanie bicieho automatu (strana 99), uloženie predvolených nastavení (strana 92) a vykonávanie mnohých ďalších funkcií.

*

Expression pedál

EXPRESSION PEDAL je schopný ovládať až tri parametre naraz na predvoľbu. Môžete napríklad ovplyvniť Chorus Rate, Depthna Chorus a hlasitosť na EXPRESSION PEDAL tak, aby sa všetky tri zvýšili, keď je vibrato výrazné, a znížili, keď vibrato klesne. Viac informácií o priraďovaní funkcií k EXPRESSION PEDAL nájdete na strane 76.

Wah pedál môžete zapnúť alebo vypnúť otočením EXPRESSION PEDAL priamo dopredu (špičkou nadol) a pevným zatlačením na špičku, kým sa na displeji nezobrazí WAH ON alebo WAH OFF.

Down / Up nožné spínače

 

Nožné spínače 1 až 5

 V závislosti od režimu týchto päť nožných spínačov vyberá predvoľby, mení kanály zosilňovača, zapína a vypína jednotlivé efekty, riadia operácie bicieho automatu a poskytujú vám možnosť nahrávania Hands-FreeTM počas nahrávania do počítača. Môžete tiež stlačiť páry nožných spínačov, aby ste aktivovali funkciu Learn-A-LickTM, obišli jednotlivé efekty alebo celú predvoľbu, sprístupnili tuner alebo zmenili režimy nožného spínača.


 

Špeciálne funkcie GNX3000

Táto časť popisuje niektoré jedinečné funkcie GNX3000 v jednoduchom, ľahko zrozumiteľnom jazyku a prevedie vás stránkami, kde sa o ňom dozviete viac.

Módy – GNX3000 pracuje v jednom z troch nižšie uvedených režimov. Aktívny režim priamo korešponduje s tým, čo aktivuje nožný spínač. Režimy sa nazývajú Preset, Stompbox a Record/Drums. Tieto režimy sú podrobne popísané na strane 36. Krátky popis znie takto:

Režim predvolieb – PRESET vám umožňuje jednoducho prepínať medzi rôznymi skupinami predvolieb;

Režim Stompbox vám umožňuje prepínať medzi rôznymi individuálnymi predvoľbami a meniť ich nastavenia pomocou nožných spínačov;

Record/Drums Mode poskytuje Hands-FreeTM ovládanie nahrávania a funkcií bicieho automatu.

Ak chcete zmeniť režimy, prepnite na kanály zosilňovača, potom zapnite a vypnite efekty, stlačte tlačidlo MODE (na pravej strane DATA WHEEL) alebo súčasne stlačte 4 a 5 nožný spínač.

Kanály zosilňovača 1 a 2

Nielen, že vám GNX3000 umožňuje vybrať si z garáže plnej simulovaných kombinácií hlavy a skrinky (strana 44), máte tiež možnosť nastaviť dve rôzne kombinácie v rovnakej predvoľbe a rýchlo prepínať medzi týmito dvoma kombináciami. Môžete napríklad nastaviť zosilňovač modelu Mesa/Boogie® Dual RectifierTM na kanál 1 a zosilňovač modelu ’65 Fender® Deluxe Reverb® na kanál 2. Môžete si vybrať prehrávanie zosilňovača medzi týmito dvoma modelmi pripojením kanálov pomocou NOŽNÝ SPÍNAČ AMP CHANNEL (FOOTSWITCH 1), keď je GNX3000 v režime stompbox.

Kanál zosilňovača – deformovaný – warped – Tretí kanál môže existovať popri kanáli 1 a kanáli 2; nazývame to deformovaný (zmiešaný) kanál (žltá LED). Vyberte kanál Deformovaný, aby ste počuli jedinečnú kombináciu zosilňovača a kabinetu na základe zosilňovačov a kabinetov priradených ku kanálu 1 a kanálu 2. Viac informácií nájdete v časti Nožný spínač Amp Channel na strane 77.

HyperModels – HyperModelTM je užívateľsky prispôsobený model zosilňovača a kabinetu, ktorý je vytvorený spojením dvoch rôznych kombinácií zosilňovač / skrinka. HyperModel si môžete vybrať rovnako ako akýkoľvek iný model zosilňovača/skrinky. Podrobnosti o vytvorení HyperModelu nájdete na strane 82; viac o modeloch zosilňovačov a kabinetov nájdete na strane 44.


 

Zoznámenie sa s GNX3000 – predný (čelný) panel

*

1. Nožné spínače 1-5

V závislosti od zvoleného režimu týchto päť FOOTSWITCHOV vyberá predvoľby, mení kanály zosilňovača, zapína a vypína jednotlivé efekty a ovláda bicie a nahrávacie operácie. K funkciám Learn-A-LickTM, Bypass, Tuner a Mode sa dostanete stlačením označeného páru nožných spínačov.

2. Tlačidlá výberu efektov

Tlačidlá EFFECT SELECT sa používajú v spojení s Matrix LED na výber efektov, ktoré chcete upraviť.

3. Ovládacie gombíky zosilňovača

Štyri tlačidlá AMP CONTROL sa používajú na výber jedného z editačných rozsahov modelu zosilňovača/skrinky vrátane: CHAN ONE EQ (zelené), GENETX (žlté), CHAN TWO EQ (červené) a TONE (strieborné).

4. Stavové tlačidlo

Tlačidlo STATUS má viacero funkcií v závislosti od zvoleného rozsahu matice. Napríklad :

Ak je zvolený rozsah CHAN ONE EQ (zelený), tlačidlo STATUS zapína a vypína ekvalizér kanála 1.

S GENETX (žltá) ako vybraným rozsahom modelu zosilňovača/skrinky, tlačidlo STATUS vyberá druh zosilňovača, ktorý chcete počúvať: Channel One, Channel Two alebo Warped Amp (ak medzi dvoma kanálmi existuje podmienka Warped).

S CHAN TWO EQ (červený) ako rozsah zvolený, tlačidlo STATUS zapína a vypína kanál 2 EQ.

Pri zvolenom rozsahu TONE (Strieborný) tlačidlo STATUS vyberá druh zosilňovača, ktorý chcete počúvať: Channel One, Channel Two alebo Warped Amp (ak medzi týmito dvoma kanálmi existuje stav deformácie). Amp Gain, Bass, Midrange, Treble a Amp Levels sa prepínajú úpravou nastavení zosilňovača Channel One (zelená) alebo Channel Two (červená), zatiaľ čo je stlačené tlačidlo STATUS. Keď upravujete efekty v Effect Matrix, tlačidlo STATUS zapína a vypína vybraný efekt alebo vyberá typ ovládača pre priradenie výrazu.

5. Ovládače – encodery 1-5

Po výbere jedného z rozsahov pomocou ovládačov AMP CONTROL alebo EFFECT SELECT týchto päť ovládačov upraví parametre uvedené v stĺpci priamo nad alebo pod každým ovládačom.

6. Matica

a. GeNetXTM Amp Controls Matrix – Matrix ovládacích prvkov GeNetX Amp uvádza typy zosilňovačov Channel One a Channel Two, typy kabinetov, ovládače EQ/tónu a parametre ladenia kabinetu, ktoré sú k dispozícii na vykonávanie úprav v každej predvoľbe.

b. Matica efektov – Effects Matrix uvádza efekty a parametre efektov, ktoré sú k dispozícii na vykonávanie úprav v každej predvoľbe.

7. Displeje

Displeje poskytujú spätnú väzbu k rôznym funkciám, ktoré sa používajú v GNX3000, vrátane názvu predvoľby, editačných funkcií, tunera, pomocných ponúk a nastavení bicieho automatu.

8. Prednastavené LED diódy

LED diódy banky predvolieb indikujú, či sa vybratá predvoľba nachádza v používateľskej, továrenskej 1 alebo 2 banke.

9. Dátové koliesko

DATA WHEEL je multifunkčný ovládač, ktorý sa používa na výber predvolieb a úpravu parametrov predvolieb. Používa sa aj na úpravu ponúk pre nastavenia bicieho stroja, pomôcky, nastavenie výstupu, cesty mikrofónu/linky a nastavenie nahrávania.

10. Stavové LED diódy (Clip, Wah a USB Active)

Existujú tri stavové LED diódy. LED CLIP sa rozsvieti, keď ktorýkoľvek zo štyroch vstupných signálov dosiahne alebo prekročí svoju maximálnu vstupnú úroveň (klip). LED dióda WAH PEDAL svieti, keď je pedál Wah aktívny. USB LED sa rozsvieti, keď je USB pripojenie aktívne.

11. Tlačidlá ovládacieho panela

Tlačidlá ovládacieho panela sa používajú na výber režimov nožného spínača GNX3000, vstupných nastavení a funkcií nástrojov a na uloženie úprav modelu zosilňovača/skrinky a zmien predvolieb. Poskytujú tiež prístup k funkciám bicieho automatu GNX3000, ako aj k ceste mikrofónu/linky a vstupnej vstupnej ceste USB pre nahrávanie. Tlačidlá sú označené nasledovne:

MODE – Toto tlačidlo mení funkčnosť nožných spínačov hore/dole a nožných spínačov 1-5 (pozrite si stranu 94 popisujúcu časť Funkcie nožného spínača pre režimy).

OUTPUT SETUP – Toto tlačidlo vyberá jedno z nastavení zvukového výstupu GNX3000: Stereo All, Mono All, Mono 1/4”, Mono XLR, Split 1 a Split 2. Stereo a Mono All majú všetky vstupné zdroje (gitara, mikrofón, linkové vstupy, bicie a prehrávanie zvuku z GNX3000). ) vysielané v oboch výstupných pároch v stereo alebo mono. Split 1 posiela gitarový signál iba do 1/4” OUTPUTS, zatiaľ čo všetky ostatné zdroje sú posielané do OUTPUTS XLR. Split 2 a Split 1 sú rovnaké, ale gitarový signál je posielaný rovnakým spôsobom v XLR OUTPUTS. Viac informácií o kompenzácii reproduktorov pre XLR a 1/4” VÝSTUPY nájdete na strane 24.

UTILITY – Toto tlačidlo poskytuje prístup k všeobecným funkciám GNX3000 vrátane: Aktivácia pedála hlasitosti, Kalibrácia pedála Expression, Odskok predvolieb, Označenie banky, Výber MIDI kanála, Sysex Bulk Dump, MIDI Preset Dump, User HyperModelTM Amp Dump, Application MIDI, Merge MIDI, USB Režim a obnovenie továrenských nastavení (pozrite si časť Pomôcky na strane 118).

AMP SAVE – Toto tlačidlo uloží modifikácie zosilňovača a kabinetu (výška, zosilnenie, úroveň, typ zosilňovača, typ kabinetu, warp, EQ alebo ladenie kabinetu) ako HyperModelsTM.

ULOŽIŤ  (STORE) – Toto tlačidlo sa používa na uloženie operácií úpravy predvolieb do banky predvolieb používateľa.

(STOP/PLAY) DRUMS – Toto tlačidlo sa používa na zapnutie alebo vypnutie General MIDI Drum Machine. Na strane 99 nájdete zoznam vzorov bicích a na strane 128 zoznam vzoriek.

PATTERN – Keď stlačíte toto tlačidlo a použijete DATA WHEEL, vyberú sa vzory bicieho stroja.

LEVEL – Keď je tento gombík stlačený a DATA WHEEL sa používa, nastavuje výstupnú úroveň bicieho automatu.

TEMPO – Keď stlačíte toto tlačidlo a používa sa DATA WHEEL, nastaví sa bicí automat.

SHIFT – Keď toto tlačidlo svieti, aktivujú sa sekundárne funkcie označené nižšie.

USB 1-2 SRC – Vyberte, ktoré vstupné zdroje sa majú zaregistrovať pre kanály USB 1-2.

USB 3-4 SRC – Vyberte, ktoré vstupné zdroje sa majú nahrávať do kanálov USB 3-4.

MIC – Vyberá menu Mic Input Path a ako má byť mikrofónový signál smerovaný do spracovania efektov GNX3000 pre nahrávanie a živú produkciu.

LINE – Vyberá ponuku Mic Input Path a ako majú byť dva LINE VSTUPY smerované do spracovania efektov GNX3000 pre nahrávanie a živú produkciu.

USB 1-2 LVL – Ovládanie zosilnenia/zníženia na optimalizáciu úrovne zdrojov, ktoré sú zaznamenané v kanáloch USB 1-2.

USB 3-4 LVL – ovládanie zosilnenia/zníženia na optimalizáciu úrovne zdrojov, ktoré sú zaznamenané v kanáloch USB 3-4

USB PLAY MIX – Ovláda vyváženie úrovne medzi spracovaním v GNX3000 a sekvenciou prehrávania USB položiek na vašom počítači.

Toto tlačidlo je neaktívne, ak na počítači nie je aktivované pripojenie USB. Ak to urobíte stlačením tlačidla, na displeji sa zobrazí nápis NO USB. POZNÁMKA: Po pripojení k počítaču môžete stratiť úrovne vstupného zvukového signálu v GUITAROVÝCH, MIKROfónnych a/alebo LINE VSTUPOCH, ak ovládač USB Play/Mix smeruje nadol (GNX mix = 0).

PREV/NEXT – Tieto tlačidlá použite na rolovanie cez ponuky alebo hodnoty aktívneho výberu.
EXIT – ukončí všetky funkcie pre návrat na zobrazenie názvu predvoľby.

12. Nožné spínače hore/dole

Tieto FOOTSWITCHE sa pohybujú hore a dole užívateľskými prednastavenými bankami (Preset Mode), prechádzajú predvoľbami (Stompbox Mode) a vyberajú patterny bicích (Record/Drums Mode).

13. Expression pedál

EXPRESSION PEDAL ovláda až tri parametre efektu v reálnom čase. Väčšine parametrov GNX3000 je možné priradiť EXPRESSION PEDAL. Aplikovaním dodatočného tlaku na špičku EXPRESSION PEDAL sa zmení funkcia EXPRESSION PEDAL na ovládanie Wah.


Zadný panel

*

1. Vstup pre gitaru/nástroj – Zapojte gitaru/nástroj do tohto konektora.

2. Úroveň mikrofónu – Ovláda zosilnenie predzosilňovača MIC INPUT.

3. Vstup pre mikrofón – Ak chcete nahrávať vokálne alebo akustické nástroje, pripojte k tomuto konektoru mikrofón s nízkou impedanciou. Môže byť tiež použitý pre efekt TalkerTM Vocoder (pozri Talker na strane 58). Mikrofónny signál môže zostať nespracovaný alebo spracované prostredníctvom efektov GNX3000 pre scénické aplikácie a nahrávacie aplikácie (viac informácií nájdete na strane 25). Mikrofónny vstup má vstavané fantómové napájanie (ktoré by malo byť vždy zapnuté) pre použitie s kondenzátorovými alebo páskovými mikrofónmi, ktoré vyžadujú fantómové napájanie.

4. Vyvážené – symetrické 1/4” ľavý/pravý vstupy – K týmto konektorom pripojte linkové zdroje pre nahrávanie alebo mixovanie živej produkcie do GNX3000. Linkové signály môžu zostať nespracované alebo môžu byť spracované pomocou efektov GNX3000 pre živú produkciu alebo nahrávacie aplikácie (viac informácií nájdete na strane 25).

5. Výstupná úroveň (iba 1/4” výstupy) – Ovláda celkovú úroveň hlasitosti GNX3000 1/4” VÝSTUPOV.

6. Vyvážené 1/4” ľavý/pravý výstupy – Pripojte tieto výstupy k vášmu gitarovému zosilňovaču, výkonovému zosilňovaču alebo mixážnemu pultu, ktorý podporuje symetrické 1/4” pripojenia.

7. Výstupná úroveň (iba výstupy pre slúchadlá a XLR) – Ovláda celkovú úroveň hlasitosti SLÚCHADIEL GNX3000 a nevyvážené XLR.

8. Vyvážené symetrické) ľavý/pravý XLR výstupy – Pripojte tieto výstupy k vášmu zosilňovaču/systému výkonných reproduktorovalebo na mixážnom pulte, ktorý podporuje vyvážené XLR pripojenia. DigiTech® odporúča, aby ste sa vyhli pripájaniu týchto GNX3000 XLR výstupov ku kanálom mixpultu alebo konzoly, ktoré majú povolené fantómové napájanie.

9. Výstup na slúchadlá – Do tohto konektora zapojte pár stereo slúchadiel. NEZAPÁJAJTE mono zástrčku do tohto konektora, pretože to môže poškodiť výstupný zosilňovač.

10. Nožný spínač – (VOLITEĽNÉ) K tomuto konektoru pripojte nožný spínač GNXFC na diaľkové ovládanie funkcií nahrávania GNX3000.

11. USB konektor – Pripojte tento konektor k USB portu vášho počítača, aby ste mohli nahrávať na pevný disk a upravovať predvoľby vášho počítača pomocou softvéru X-EditTM Editor/Librarian. Dodáva sa štandardný USB kábel. GNX3000 je kompatibilný s vysokorýchlostnými portmi USB 2.0, avšak cesta prepínača USB 2.0 sa pripojí k plnej rýchlosti prenosu dát cez USB v1.1 (až 12 Mbps), aby fungoval s GNX3000.

UPOZORNENIE: Pred zapojením GNX3000 do USB portu vášho počítača a používaním Pro Tracks Plus si pozrite časť „Inštalácia softvérového balíka GNX3000“ na strane 101.

12. MIDI vstup – Konektor MIDI IN prijíma všetky vstupné MIDI dáta vrátane zmien predvolieb MIDI. Zmeny predvolieb MIDI a riadiace správy CC prijaté z externých nožných spínačov MIDI sú zapojené do konektora MIDI In, ktorý možno použiť na ovládanie GNX3000 a jeho prednastavených parametrov. Keď je GNX3000 pripojený k počítaču cez USB, MIDI In môže byť použitý ako MIDI rozhranie na nahrávanie akýchkoľvek MIDI dát do Pro Tracks PlusTM alebo iného MIDI nahrávacieho softvéru. (Na strane 129 nájdete tabuľku MIDI CC.)

13. MIDI Out/Thru – Konektor MIDI Out/Thru prenáša MIDI dáta zo zmien predvolieb MIDI GNX3000. Keď je GNX3000 pripojený k počítaču cez USB, môže fungovať ako MIDI rozhranie na prenos MIDI dát z Pro Tracks PlusTM alebo iného MIDI nahrávacieho softvéru na externé klávesnice alebo zvukové moduly. Keď je v ponuke Utility povolená funkcia MIDI Merge, MIDI Out funguje ako MIDI Thru pre akékoľvek dáta vstupujúce do GNX3000 z konektora MIDI In. (Tabuľka MIDI CC nájdete na strane 129.)

14. Vypínač – Zapína alebo vypína napájanie.

15. Napájacia zásuvka – Do tohto konektora pripojte iba dodaný napájací zdroj DigiTech PSS3.


Nastavenia zvukovej cesty

Úvod do nastavení

GNX3000 je vybavený štyrmi vstupmi a štyrmi výstupmi, ktoré je možné konfigurovať niekoľkými rôznymi spôsobmi pre živú produkciu a nahrávacie aplikácie. Tieto nastavenia určujú, na ktorý pár výstupov sú nasmerované MIC a LINE VSTUPY a ako sú MIC alebo LINE VSTUPY smerované do spracovania efektov GNX3000. Napríklad dnes môžete cvičiť so slúchadlami, zajtra môžete začať nahrávať na počítači a ďalší týždeň môžete vystupovať v klube a hrať hudbu, aby ste mohli používať gitaru a svoj hlas v monitoroch a v PA systéme. . GNX3000 spája rôzne možnosti vstupu/výstupu, ktoré sú navrhnuté pre každú z týchto situácií a ktovie čo ešte.

Nastavenia výstupu

GNX3000 je vybavený 1/4” VÝSTUPMI a XLR na zadnom paneli. Tieto konektory vám umožňujú súčasne zapojiť GNX3000 do zosilňovača/reproduktorového systému na pódiu pomocou 1/4” VÝSTUPOV a zapojiť priamo do vášho PA systému pomocou VÝSTUPOV XLR.

Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP a otáčaním DÁTOVÉHO KOLIESKA vyberte jednu z možností nastavenia výstupu. Stlačením tlačidla EXIT uložíte svoj výber.

Šesť  NASTAVENÍ VÝSTUPU vyzerá takto:

Stereo všetko (stero all) – Všetky vstupné zdroje (gitara, mikrofón, linkové vstupy, bicie a prehrávanie z USB) sa posielajú do oboch výstupných párov v stereu. Systém Speaker Compensation môže byť zapnutý alebo vypnutý bez závislosti na 1/4” alebo XLR OUTPUTS pomocou ponúk poskytnutých v Speaker Compensation (pozrite si stranu 24).

Mono všetko (mono all) – Všetky vstupné zdroje (gitara, mikrofón, linkové vstupy, bicie a prehrávanie z USB) sú vedené do oboch výstupných párov v mono. Systém Speaker Compensation môže byť zapnutý alebo vypnutý bez závislosti na 1/4” alebo XLR OUTPUTS pomocou ponúk poskytnutých v Speaker Compensation (pozrite si stranu 24).

Mono 1/4 (MONO 1/4) – Všetky vstupné zdroje (gitara, mikrofón, linkové vstupy, bicie a USB prehrávanie) sú vedené do 1/4” OUTPUTS v mono. Všetky vstupné zdroje sú smerované do XLR OUTPUTS, aby sa zachovalo stereo oddelenie. Systém Speaker Compensation môže byť zapnutý alebo vypnutý bez závislosti na 1/4” alebo XLR OUTPUTS pomocou ponúk poskytnutých v Speaker Compensation (pozrite si stranu 24).

Mono XLR (MONO XLR) – Všetky vstupné zdroje (gitara, mikrofón, linkové vstupy, bicie a USB prehrávanie) sú vedené do XLR OUTPUTS v mono. Všetky vstupné zdroje sú smerované do 1/4” OUTPUTS, aby sa zachovalo stereo oddelenie. Systém Speaker Compensation môže byť zapnutý alebo vypnutý bez závislosti na 1/4” alebo XLR OUTPUTS pomocou ponúk poskytnutých v Speaker Compensation (pozrite si stranu 24).

Rozdelenie 1 (SPLIT 1) – Stereo gitarové spracovanie a všetky vstupy do GNX3000 gitarového spracovania sú smerované do 1/4” OUTPUTS. Počítačové prehrávanie zvuku, čistý mikrofón, čistá linka a bicie sú odosielané do XLR VÝSTUPOV. Systém Speaker Compensation môže byť zapnutý alebo vypnutý bez závislosti na 1/4” alebo XLR OUTPUTS pomocou ponúk poskytnutých v Speaker Compensation (pozrite si stranu 24).

Rozdelenie 2 (SPLIT 2) – SPLIT2 a SPLIT1 sú rovnaké, ale prenáša sa aj gitarové spracovanie – XLR VÝSTUPY.


Speaker simulácia (reproboxov)

1/4” a XLR VÝSTUPY možno použiť rôznymi spôsobmi. Môžu byť zapojené priamo do vstupov gitarového kombinovaného zosilňovača, XLR vstupy do výkonového zosilňovača pripojeného k externému reproduktoru, do konzolových kanálov a zapojené priamo do štúdiových monitorov s plným rozsahom. V závislosti od aplikácie, na ktorú ich používate, môžete podľa potreby povoliť alebo zakázať kompenzáciu reproduktora na ktoromkoľvek z výstupných párov.

Systém kompenzácie reproduktora je určený na použitie pri aktivácii GNX3000 vystupuje do reproduktorového systému s plným rozsahom a emuluje odozvu linkového výstupu normálne poskytovanú gitarovým kabinetom bez toho, aby ho bolo potrebné použiť. Príklad situácie, kedy by ste chceli mať zapnutý systém kompenzácie reproduktorov, nájdete v prípade, keď sú výstupy zapojené do konzoly pripojenej k PA systému vašej kapely, alebo v prípade, keď výstupy zapojíte priamo do výkonových monitorov. v štúdiu počas nahrávania.

Keď je predná časť zosilňovača zapnutá alebo je výkonový zosilňovač zapojený do gitarovej skrinky, s najväčšou pravdepodobnosťou by ste chceli vidieť vypnutý systém kompenzácie reproduktorov na výstupoch, ktoré používate. Ak chcete použiť jednu sadu výstupov na ich napájanie do gitarového zosilňovača a druhú dvojicu na priamy vstup do PA systému, jednoducho aktivujte systém kompenzácie reproduktorov na výstupoch pripojených ku konzole.

Ak chcete povoliť alebo zakázať použitie speaker simulátora (CAB SIM), postupujte takto:
1. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP.
2. Pomocou tlačidla NEXT vyberte na displeji SC XLR a použite DATA WHEEL na zapnutie alebo vypnutie kompenzácie reproduktora (nastavenie predvolene je zapnuté).
3. Opätovným stlačením tlačidla NEXT vyberte SC 1/4 in a pomocou DATA WHEEL zapnite alebo vypnite reproduktor Kompenzácia (predvolené nastavenie z výroby je vypnuté).
4. Stlačte tlačidlo EXIT.

Nastavenia mikrofónu a linky – Môžete nakonfigurovať smerovanie MIC a LINE VSTUPOV pre živú produkciu a nahrávacie aplikácie. GNX3000 funguje ako mixážne zariadenie pre MIC aj LINE VSTUPY a môže eliminovať potrebu konzoly pri pripájaní výstupov priamo k reproduktorovému systému s plným rozsahom. Keď je aktivované, tieto vstupy môžu byť smerované okolo alebo cez niektoré alebo všetky efektové spracovanie a potom zmiešané priamo do 1/4” a XLR VÝSTUPOV GNX3000. Pomocou tlačidiel SHIFT>MIC a SHIFT>LINE s DÁTOVÝM KOLIESKOM vyberte možnosti nastavenia mikrofónu/linky.

VSTUPY MIC a LINE majú štyri nastavenia ktoré je možné zvoliť nezávisle. Vyzerajú takto:

MIC OFF / LINE OFF – MIC a LINE VSTUPY sú vypnuté.

MIC DRY / LINE DRY – Vysielajú sa MIC a LINE VSTUPYMIC a LINE VSTUPY sú smerované priamo do výstupov GNX3000, čím sa obíde spracovanie všetkých efektov.

MIC RVB / LINE RVB – Vysielajú sa MIC a LINE VSTUPYcez efekty delay a reverb aktuálnej predvoľby.

MIC FX / LINE FX – VSTUPY MIC a LINE sa prenášajú vo všetkých efektoch aktuálnej predvoľby.

Ďalšie informácie o týchto nastaveniach prenášané, pozrite si diagramy na stranách 21 až 23.

Optimalizované úrovne mikrofónneho a linkového vstupu

Pre racionálne využitie MIC a LINE INPUTS na nahrávanie je lepšie optimalizovať ich úrovne, aby ste získali lepší signál v porovnaní so zvukovými efektmi. Na GNX3000 to možno dosiahnuť dvoma spôsobmi:

Optimalizácia úrovne mikrofónu – MIC INPUT obsahuje vstupnú úroveň, ktorú je možné použiť na optimalizáciu úrovní pre prehrávanie skladieb na pódiu, nahrávanie stôp v počítači a pre nastavenie úrovní pomocou gitary. Počas spevu alebo počas akustického hrania alebo spievania upravujte úroveň MIC INPUT na zadnom paneli GNX3000, kým sa LED CLIP vedľa OVLÁDACIEHO PANELU nezačne rozsvietiť len vtedy, keď sa zvýši hlasitosť hry alebo piesne.

Optimalizácia úrovne linky – Pri externom zdroji, ako je elektronická klávesnica alebo submix externá konzola je pripojená k LINE VSTUPOM GNX3000, ideálne je mať dokonalé ovládanie úrovne, aby sa tieto signály optimalizovali zo zdroja. Ak je signál slabý a zistí sa, že ho nie je možné dostatočne zosilniť zo zdroja, môžete zvýšiť úroveň USB 1-2 alebo USB 3-4, kým nezačne svietiť LED CLIP. zapnite len vtedy, keď je hlasitosť hry alebo pieseň sa zvyšuje. Ďalšie informácie o nastavení úrovne potrebnej na nahrávanie nájdete v časti Nahrávanie do počítača cez USB v tejto príručke a v Používateľskej príručke k nahrávacej aplikácii.


Live performance setup – Nastavenie pri živom hraní

GNX3000 bol navrhnutý s ohľadom na extrémnu flexibilitu, aby vyhovoval všetkým vašim aplikačným potrebám. Pre väčšinu používateľov GNX3000 je to primárnym účelom bude použitie v hrách alebo piesňach na pódiu. Nasledujúce diagramy ukazujú príklady použitia GNX3000 v typických live vystúpeniach alebo vokálnych aplikáciách.

POZNÁMKA: Pred vykonaním akýchkoľvek pripojení k GNX3000 sa uistite, že GNX3000 a váš zosilňovač (zosilňovače) sú vypnuté. Ladenie v malej krabičke (Mono Amp Rig). Tento diagram ukazuje minimálne nastavenie pre použitie GNX3000 in typické hracie alebo vokálne prostredie v malej miestnosti. Všetko, čo potrebujete, je vaša gitara, dva gitarové káble a zosilňovač. Schéma tohto zapojenia platí aj pre použitie s výkonovým zosilňovačom/reproduktorovým systémom.

1. Pripojte gitaru ku GITAROVÉMU VSTUPU na GNX3000.
2. Pripojte jeden mono kábel nástroja z VÝSTUPU GNX3000 1/4” ĽAVÝ VYVÁŽENÝ na prístrojovom vstupe resp návrat efektu, ktorý je na vašom zosilňovači.
3. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP na GNX3000 a vyberte režim „MONO 1/4“ pomocou DATA WHEEL.
4. Nastavte kompenzáciu reproduktora pre VYVÁŽENÉ 1/4” VÝSTUPY na OFF v ponuke 1/4” Speaker Compensation (ako je popísané na strane 24).
POZNÁMKA: Keď pripájate GNX3000 ku gitarovému zosilňovaču (zosilňovačom), je najlepšie pripojiť výstup GNX3000 k spätnému chodu vášho zosilňovača, aby ste sa vyhli zafarbeniu tónu v dôsledku ovládačov tónov zosilňovača.


Ladenie vo veľkom boxe (Stereo Amp Rig)

Nezáleží na tom, či je váš koncert vo veľkom klube alebo v malom, nie je nič lepšie, ako hrať na gitare stereo. Tento diagram ukazuje typické nastavenie, kde používate LINE OUTPUTS GNX3000 a dva gitarové kombo zosilňovače.

1. Zapojte gitaru do GUITAR INPUT.
2. Pripojte mono kábel prístroja z VYVÁŽENÝCH VÝSTUPOV GNX3000 1/4” VĽAVO a VPRAVO na prístrojových vstupoch resp efekty sa vrátia na vaše zosilňovače.
3. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP a zvoľte režim „STEROAll“. pomocou DATA WHEEL.
4. Nastavte kompenzáciu reproduktora pre VYVÁŽENÉ 1/4” VÝSTUPY na OFF v ponuke Speaker Compensation popísanej na strane 24.


Nastavenie veľkého pódia (Stereo zosilňovač/ repro súprava box A, B)

Veľký pódiový koncert vám skutočne umožní zbaviť sa všetkých obmedzení pretože priestor nie je primárne problém, ale objem je zvyčajne problém. Pre túto aplikáciu zapojte gitaru do GNX3000 a pripojte káble mono nástroja z VÝSTUPov 1/4” do stereo zosilňovača poháňajúceho dva reproduktory. Použitie dvoch reproduktorov vám poskytne oveľa väčšiu stereofónnu separáciu, než si dokážete predstaviť, a pomôže zlepšiť výsledný mix zvuku, keď sa postavíte na pódium.

Ďalším skvelým nápadom je použiť XLR VÝSTUPY priamo v systéme P.A. a nechať zvukára sledovať predný konektor hlasitosti vášho systému v hlavnom mixe. Ak potom chcete zvýšiť hlasitosť vašej scény, neurobíte to rušíte ho pokusom o opätovné nastavenie symetrie hlasitosti vašej gitary v systémovom mixe. Tento diagram ukazuje typické nastavenie pre hranie alebo vokály na veľkom pódiu.

1. Zapojte gitaru do GUITAR INPUT.
2. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP na GNX3000 a vyberte „STEROAll“ ako výstupný režim pomocou DATA WHEEL.
3. Pripojte mono káble prístroja z LINE OUTPUTS 1/4” LEFT a RIGHT od GNX3000 k stereo zosilňovaču a nastavte Speaker Compensation pre 1/4” OUTPUTS na OFF v menu Speaker Compensation (popísané na strane 24).
4. Pripojte XLR káble z ľavého a pravého XLR VÝSTUPU GNX3000 ku konzole P.A. systému a nastavte kompenzáciu reproduktorov pre XLR VÝSTUPY na ZAPNUTÉ.


Nastavenie TalkerTM – vložený efekt Talker vytvára efekt dialógového okna. Ak chcete použiť tento efekt, musíte pripojiť mikrofón k GNX3000 MIC INPUT a vybrať jeden z piatich typov reproduktorov v module WhammyTM/IPS/Talk predvoľby. Potom zahrajte svoj gitarový dialóg do mikrofónu, aby ste simulovali efekt dialógu. Talker môže byť použitý s akýmkoľvek nastavením výstupu, ale pre tento diagram bude zobrazený s mono zosilňovačom.

1. Pripojte gitaru ku GITAROVÉMU VSTUPU na GNX3000.
2. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP na GNX3000 a vyberte „MONO 1/4“ ako výstupný režim pri použití DATA WHEEL.
3. Pripojte jeden mono kábel nástroja z LINE OUT ĽAVÝ 1/4” OUTPUT GNX3000 do vstupu nástroja alebo návrat efektu na vašom zosilňovači a nastavte kompenzáciu reproduktorov pre VYVÁŽENÉ 1/4” VÝSTUPY na OFF v menu Speaker Compensation popísané na strane 24.
4. Pripojte mikrofón k MIC INPUT GNX3000 pomocou kábla XLR.
5. Vyberte jeden z piatich typov hovorov z ponuky Whammy/IPS/Talk predvoľby.
6. Použite ovládací gombík MIC LEVEL umiestnený vedľa MIC INPUT na zadnom paneli GNX3000 na nastavenie výstupnej úrovne mikrofónu. Ak chcete upraviť vstupnú úroveň mikrofónu pre optimálne využitie, pozrite si časť Optimalizácia úrovne mikrofónu na strane 26.


Nastavenie nahrávania počítača

GNX3000 ponúka neuveriteľnú flexibilitu pre nahrávacie aplikácie. Typické nastavenie nahrávania je popísané nižšie.

V strede vášho nahrávacieho štúdia slúži GNX3000 ako váš gitarový procesor a audio/MIDI rozhranie. S MIC IN, LINE OUT a MIDI I/O máte všestranné rozhranie na nahrávanie takmer akéhokoľvek zdroja. Zapojte gitaru alebo basgitaru do GITAROVÉHO VSTUPU GNX3000 a použite modely zosilňovačov na sledovanie stôp gitary a basgitary. Potom sa pripojte k mikrofónu a opravte svoje hranie alebo akustické vokály.

Môžete dokonca pridať nástroje pre úroveň riadkov alebo kanály zo submixov a uložiť ich a robiť to všetko úplne bez použitia rúk. Dokonca aj vaše hranie alebo spev na MIDI klaviatúre je možné zaznamenať, aby ste si neskôr mohli skladbu vyskúšať s rôznymi hlasmi syntetizátora. Keďže GNX3000 je vybavený profesionálnymi VYVÁŽENÝMI VÝSTUPMI, môžete sa pripojiť priamo k vašim napájaným monitorom podľa vlastného výberu a využívať aj čisté nahrávanie. Ďalšie informácie o nahrávaní z počítača nájdete na strane 101.

1. Pripojte svoju gitaru (alebo basgitaru) ku GUITAROVÉMU VSTUPU na GNX3000
2. Pripojte mikrofón k MIC INPUT GNX3000 a použite tlačidlo
Ovládač MIC LEVEL umiestnený vedľa MIC INPUT na zadnom paneli GNX3000 na nastavenie výstupnej úrovne mikrofónu. Ak chcete upravtiť vstupnú úroveň mikrofónu na použitie pozrite si časť Optimalizácia úrovne mikrofónu na strane 26.
3. Zapojte pár stereo slúchadiel do HEADPHONES OUT.
4. Pripojte klávesnicu, linkový nástroj alebo stereo konzolu (pre submixy krmív) na VSTUPY ĽAVÉHO a PRAVÉHO RIADKU GNX3000. Ak chcete upraviť úrovne vstupu linky pre optimálne využitie, pozrite si časť Optimalizácia úrovne linky na strane 26.
5. Pripojte nožný ovládač GNXFC (voliteľný) ku konektoru nožného spínača GNX3000.
6. Pripojte MIDI KBD k MIDI IN a OUT/THRU konektorom GNX3000 pomocou 5-pinových MIDI káblov.
7. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP na GNX3000 a zvoľte „STEROALL“ ako výstupný režim pomocou DATA WHEEL.
8. Pripojte XLR káble z ĽAVÉHO a PRAVÉHO XLR VÝSTUPU GNX3000 k štúdiovým napájacím monitorom a nastavte XLR Speaker Compensation na ON (popis na strane 24).
9. Pripojte GNX3000 k USB konektoru vášho počítača pomocou dodaného USB kábla.
UPOZORNENIE: Pred zapojením GNX3000 do USB portu vášho počítača a používaním Pro Tracks Plus si pozrite časť „Inštalácia softvérového balíka GNX3000“ na strane 101.

Dôležité!

Pred zapnutím akéhokoľvek zariadenia nastavte zosilňovače na čistý tón a ovládače tónov nastavte na nízku odozvu EQ (pre väčšinu zosilňovačov by ovládače tónov boli na 0 alebo 5). Potom postupujte podľa týchto krokov:

1. Znížte hlasitosť zosilňovača úplne.
2. Spustite stlmovače hlavnej konzoly úplne nadol.
3. Otočte ovládače OUTPUT LEVEL na GNX3000 úplne nadol (úplne v smere hodinových ručičiek).
4. Zapojte zástrčku napájacieho zdroja PSS3 do POWER JACK
z GNX3000. Pripojte druhú svorku napájacej jednotky PSS3 k a AC výstup.
5. Zapnite GNX3000.
6. Zapnite zosilňovač (zosilňovače) a upravte hlasitosť (hlasitosti), kým sa nedostanete normálna úroveň hry.
7. Zdvihnite fadery hlavnej konzoly na požadovanú úroveň počúvania.
8. Postupne zvyšujte výstupné úrovne GNX3000 na úroveň želaného počúvania.


POZNÁMKA: Pred vykonaním akýchkoľvek pripojení k GNX3000 sa uistite, že GNX3000 a váš zosilňovač (zosilňovače) sú vypnuté. Ladenie v malej krabičke (Mono Amp Rig). Tento diagram ukazuje minimálne nastavenie pre použitie GNX3000 in typické hracie alebo vokálne prostredie v malej miestnosti. Všetko, čo potrebujete, je vaša gitara, dva gitarové káble a zosilňovač. Schéma tohto zapojenia platí aj pre použitie s výkonovým zosilňovačom/reproduktorovým systémom.

1. Pripojte gitaru ku GITAROVÉMU VSTUPU na GNX3000.
2. Pripojte jeden mono kábel nástroja z VÝSTUPU GNX3000 1/4” ĽAVÝ VYVÁŽENÝ na prístrojovom vstupe resp návrat efektu, ktorý je na vašom zosilňovači.
3. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP na GNX3000 a vyberte režim „MONO 1/4“ pomocou DATA WHEEL.
4. Nastavte kompenzáciu reproduktora pre VYVÁŽENÉ 1/4” VÝSTUPY na OFF v ponuke 1/4” Speaker Compensation (ako je popísané na strane 24).
POZNÁMKA: Keď pripájate GNX3000 ku gitarovému zosilňovaču (zosilňovačom), je najlepšie pripojiť výstup GNX3000 k spätnému chodu vášho zosilňovača, aby ste sa vyhli zafarbeniu tónu v dôsledku ovládačov tónov zosilňovača.


Ladenie vo veľkom boxe (Stereo Amp Rig)

Nezáleží na tom, či je váš koncert vo veľkom klube alebo v malom, nie je nič lepšie, ako hrať na gitare stereo. Tento diagram ukazuje typické nastavenie, kde používate LINE OUTPUTS GNX3000 a dva gitarové kombo zosilňovače.

1. Zapojte gitaru do GUITAR INPUT.
2. Pripojte mono kábel prístroja z VYVÁŽENÝCH VÝSTUPOV GNX3000 1/4” VĽAVO a VPRAVO na prístrojových vstupoch resp efekty sa vrátia na vaše zosilňovače.
3. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP a zvoľte režim „STEROAll“. pomocou DATA WHEEL.
4. Nastavte kompenzáciu reproduktora pre VYVÁŽENÉ 1/4” VÝSTUPY na OFF v ponuke Speaker Compensation popísanej na strane 24.


Nastavenie veľkého pódia (Stereo zosilňovač/ repro súprava box A, B)

Veľký pódiový koncert vám skutočne umožní zbaviť sa všetkých obmedzení pretože priestor nie je primárne problém, ale objem je zvyčajne problém. Pre túto aplikáciu zapojte gitaru do GNX3000 a pripojte káble mono nástroja z VÝSTUPov 1/4” do stereo zosilňovača poháňajúceho dva reproduktory. Použitie dvoch reproduktorov vám poskytne oveľa väčšiu stereofónnu separáciu, než si dokážete predstaviť, a pomôže zlepšiť výsledný mix zvuku, keď sa postavíte na pódium.

Ďalším skvelým nápadom je použiť XLR VÝSTUPY priamo v systéme P.A. a nechať zvukára sledovať predný konektor hlasitosti vášho systému v hlavnom mixe. Ak potom chcete zvýšiť hlasitosť vašej scény, neurobíte to rušíte ho pokusom o opätovné nastavenie symetrie hlasitosti vašej gitary v systémovom mixe. Tento diagram ukazuje typické nastavenie pre hranie alebo vokály na veľkom pódiu.

1. Zapojte gitaru do GUITAR INPUT.
2. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP na GNX3000 a vyberte „STEROAll“ ako výstupný režim pomocou DATA WHEEL.
3. Pripojte mono káble prístroja z LINE OUTPUTS 1/4” LEFT a RIGHT od GNX3000 k stereo zosilňovaču a nastavte Speaker Compensation pre 1/4” OUTPUTS na OFF v menu Speaker Compensation (popísané na strane 24).
4. Pripojte XLR káble z ľavého a pravého XLR VÝSTUPU GNX3000 ku konzole P.A. systému a nastavte kompenzáciu reproduktorov pre XLR VÝSTUPY na ZAPNUTÉ.


Nastavenie TalkerTM – vložený efekt Talker vytvára efekt dialógového okna. Ak chcete použiť tento efekt, musíte pripojiť mikrofón k GNX3000 MIC INPUT a vybrať jeden z piatich typov reproduktorov v module WhammyTM/IPS/Talk predvoľby. Potom zahrajte svoj gitarový dialóg do mikrofónu, aby ste simulovali efekt dialógu. Talker môže byť použitý s akýmkoľvek nastavením výstupu, ale pre tento diagram bude zobrazený s mono zosilňovačom.

1. Pripojte gitaru ku GITAROVÉMU VSTUPU na GNX3000.
2. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP na GNX3000 a vyberte „MONO 1/4“ ako výstupný režim pri použití DATA WHEEL.
3. Pripojte jeden mono kábel nástroja z LINE OUT ĽAVÝ 1/4” OUTPUT GNX3000 do vstupu nástroja alebo návrat efektu na vašom zosilňovači a nastavte kompenzáciu reproduktorov pre VYVÁŽENÉ 1/4” VÝSTUPY na OFF v menu Speaker Compensation popísané na strane 24.
4. Pripojte mikrofón k MIC INPUT GNX3000 pomocou kábla XLR.
5. Vyberte jeden z piatich typov hovorov z ponuky Whammy/IPS/Talk predvoľby.
6. Použite ovládací gombík MIC LEVEL umiestnený vedľa MIC INPUT na zadnom paneli GNX3000 na nastavenie výstupnej úrovne mikrofónu. Ak chcete upraviť vstupnú úroveň mikrofónu pre optimálne využitie, pozrite si časť Optimalizácia úrovne mikrofónu na strane 26.


Nastavenie nahrávania počítača

GNX3000 ponúka neuveriteľnú flexibilitu pre nahrávacie aplikácie. Typické nastavenie nahrávania je popísané nižšie.

V strede vášho nahrávacieho štúdia slúži GNX3000 ako váš gitarový procesor a audio/MIDI rozhranie. S MIC IN, LINE OUT a MIDI I/O máte všestranné rozhranie na nahrávanie takmer akéhokoľvek zdroja. Zapojte gitaru alebo basgitaru do GITAROVÉHO VSTUPU GNX3000 a použite modely zosilňovačov na sledovanie stôp gitary a basgitary. Potom sa pripojte k mikrofónu a opravte svoje hranie alebo akustické vokály.

Môžete dokonca pridať nástroje pre úroveň riadkov alebo kanály zo submixov a uložiť ich a robiť to všetko úplne bez použitia rúk. Dokonca aj vaše hranie alebo spev na MIDI klaviatúre je možné zaznamenať, aby ste si neskôr mohli skladbu vyskúšať s rôznymi hlasmi syntetizátora. Keďže GNX3000 je vybavený profesionálnymi VYVÁŽENÝMI VÝSTUPMI, môžete sa pripojiť priamo k vašim napájaným monitorom podľa vlastného výberu a využívať aj čisté nahrávanie. Ďalšie informácie o nahrávaní z počítača nájdete na strane 101.

1. Pripojte svoju gitaru (alebo basgitaru) ku GUITAROVÉMU VSTUPU na GNX3000
2. Pripojte mikrofón k MIC INPUT GNX3000 a použite tlačidlo
Ovládač MIC LEVEL umiestnený vedľa MIC INPUT na zadnom paneli GNX3000 na nastavenie výstupnej úrovne mikrofónu. Ak chcete upravtiť vstupnú úroveň mikrofónu na použitie pozrite si časť Optimalizácia úrovne mikrofónu na strane 26.
3. Zapojte pár stereo slúchadiel do HEADPHONES OUT.
4. Pripojte klávesnicu, linkový nástroj alebo stereo konzolu (pre submixy krmív) na VSTUPY ĽAVÉHO a PRAVÉHO RIADKU GNX3000. Ak chcete upraviť úrovne vstupu linky pre optimálne využitie, pozrite si časť Optimalizácia úrovne linky na strane 26.
5. Pripojte nožný ovládač GNXFC (voliteľný) ku konektoru nožného spínača GNX3000.
6. Pripojte MIDI KBD k MIDI IN a OUT/THRU konektorom GNX3000 pomocou 5-pinových MIDI káblov.
7. Stlačte tlačidlo OUTPUT SETUP na GNX3000 a zvoľte „STEROALL“ ako výstupný režim pomocou DATA WHEEL.
8. Pripojte XLR káble z ĽAVÉHO a PRAVÉHO XLR VÝSTUPU GNX3000 k štúdiovým napájacím monitorom a nastavte XLR Speaker Compensation na ON (popis na strane 24).
9. Pripojte GNX3000 k USB konektoru vášho počítača pomocou dodaného USB kábla.
UPOZORNENIE: Pred zapojením GNX3000 do USB portu vášho počítača a používaním Pro Tracks Plus si pozrite časť „Inštalácia softvérového balíka GNX3000“ na strane 101.

Dôležité!

Pred zapnutím akéhokoľvek zariadenia nastavte zosilňovače na čistý tón a ovládače tónov nastavte na nízku odozvu EQ (pre väčšinu zosilňovačov by ovládače tónov boli na 0 alebo 5). Potom postupujte podľa týchto krokov:

1. Znížte hlasitosť zosilňovača úplne.
2. Spustite stlmovače hlavnej konzoly úplne nadol.
3. Otočte ovládače OUTPUT LEVEL na GNX3000 úplne nadol (úplne v smere hodinových ručičiek).
4. Zapojte zástrčku napájacieho zdroja PSS3 do POWER JACK
z GNX3000. Pripojte druhú svorku napájacej jednotky PSS3 k a AC výstup.
5. Zapnite GNX3000.
6. Zapnite zosilňovač (zosilňovače) a upravte hlasitosť (hlasitosti), kým sa nedostanete normálna úroveň hry.
7. Zdvihnite fadery hlavnej konzoly na požadovanú úroveň počúvania.
8. Postupne zvyšujte výstupné úrovne GNX3000 na úroveň želaného počúvania.


Linky na ďalšie kapitoly manuálu GNX 3000

https://mojagitara.com/digitech-gnx-3000-manual-1-uvod-nastavenie-pouzitie/

https://mojagitara.com/digitech-gnx-3000-manual-2-vsetko-o-gnx-3000/

https://mojagitara.com/digitech-gnx-3000-manual-3-efekty-gnx-3000/

https://mojagitara.com/digitech-gnx-3000-manual-4/

https://mojagitara.com/digitech-gnx-3000-5-pripojenie-k-pc-usb-midi/

https://mojagitara.com/digitech-gnx-3000-6-pomocne-funkcie-utility/


 

Podobné články

7 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *