| |

Guitar Chord Chart – hlbšie do akordových hmatov

Aj v tomto prípade chcem doporučiť túto stránku (konkrétne túto sekciu) s akordami. Je super, že tam nájdete aj menej používané a známe akordové hmaty. treba trochu zvládnuť poznanie a ovládanie toho zobrazovania akordov ale inak fakt premakané. Na obrázku nižšie je vyobrazená situácia, keď si nastavíme základný tón na „C“ a typ akordu „durový kvintakord (nastavenia v tabuľke) – vybraný parameter: chords/guitar/standard/Cmaj

Obrázok nižšie zobrazuje už zadefinované parametre. Je zobrazená len vrchná časť (tých akordov je tam oveľa viacej). Struna, ktorá nemá znieť je označená červeným krížikom, naopak struna, ktorá má znieť naprázdno (nestlačená) je označená bielym prázdnym krúžkom. Prstoklad reprezentujú čierne kruhy s číselným označením (1-2-3-4) prstokladu ľavej (alebo dohmatovej) ruky – viď obrázok vyššie.

https://www.songtive.com/en/chords/guitar/standard/Cmaj

V rámci čítania akordov (akordových značiek) by som chcem upozorniť na nejednotnosť značenia v písneme H – B. Anglické „B“ je naše európske „H“ a tón medzi „A“ – „H“ angličania značia „B“, európania (nemecká notácia) „B“. Dohodol sa kompromis, keď býva táto poltnová rada značená takto: A – Bb – B.

Ale na tomto webe je používané ango-americké značenie, takže tón Bb je naše B (Ais) a tón B je naše „H“. Viac si môžeš o tejto problematike prečítať tu – vývoj moderného notopisu v odseku C D E F G A B (H).

Príklady s vybraných typov akordov a základných tónov:

https://www.songtive.com/en/chords/guitar/standard/Cmaj

https://www.songtive.com/en/chords/guitar/standard/Dmin

https://www.songtive.com/en/chords/guitar/standard/Eaug

https://www.songtive.com/en/chords/guitar/standard/Fsus4

https://www.songtive.com/en/chords/guitar/standard/Gdom

https://www.songtive.com/en/chords/guitar/standard/Amin7dim5

https://www.songtive.com/en/chords/guitar/standard/Bbmin7

https://www.songtive.com/en/chords/guitar/standard/Bdim7

Podobné články

One Comment

  1. Spätné upozornenie: AKORDY - MojaGitara.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *