Line6 HELIX – BLOKY – Čo je Variax?

Line 6 Variax gitary sú vybavené špeciálnou elektronikou, ktorá modeluje zvuk iných určitých gitar a nástrojov, a tiež umožňuje okamžité preladenie všetkých strún. Helix a Variax spolu velmi užitočně spolupracujú. Môžete:

  •   Uložte si model Variax, ladění, hlasitost a nastavení tónové clony v Helix presetu a můžete je okamžitě vyvolat.
  •   Otáčením Variax knobů hlasitosti a tónové clony můžete dálkově ovládat jeden nebo i více Helix zesilovačů a efektových parametrů. Můžete je vlastně považovat za EXP 4 a EXP 5.
  •   Rozdělte Variax modelovaný a magnetický signál, zpracujte je odděleně
    v nezávislých signálových Cestách a smíchejte je nebo naopak směřujte na různé výstupy Helixu.

*

BLOKY

Vstup – Každý preset může mít až čtyři bloky vstupů (jeden nebo dva na Cestu).

Všechny vstupní bloky jsou vybaveny šumovou bránou. Parametry Threshold a Decay jsou šedé, dokud není zapnut Knob 1 (Input Gate):

Vstupy Multi a Variax mají další stránky parametrů: James Tyler Variax nebo Variax Standard

 

Výstup – Každý preset může mít až čtyři bloky výstupů (jeden nebo dva na Cestu).

Všechny výstupní bloky zobrazují Knob 1 (Pan) a Knob 2 (Level):

ZKRATKA: Stiskem Knobu 1, vrátíte pan na střed. Stiskem Knobu 2 nastavíte hlasitost na 0.0dB.
TIP: Pomocí Knobu 2 nastavte celkovou hlasitost presetu. Je důležité, aby všechny vaše presety v sadě měli konzistentní hlasitost.

L6 LINK Výstup

Můžete také použít digitální XLR konektor pro L6 LINK výstup (doporučujeme použít 110Ω XLR kabel). L6 LINK nabízí jednoduché digitální propojení mezi Helixem a Line 6 StageSource reproduktory nebo zesilovači série DT. Lze také připojit dva StageSource reproduktory nebo DT zesilovače v sérii a váš stereo signál je inteligentně rozdělen s tím, že levý kanál jde na první zařízení a pravý kanál na druhé. Pokud používáte pouze jeden StageSource reproduktor nebo DT zesilovač, signál z Helixu je změněn na mono.

Připojením L6 LINK zařízení dojde k automatickému vypnutí S/PDIF výstupu a směřování audia na XLR konektor – není nutné provádět žádná nastavení v Celková nastavení>Vstupy/Výstupy>Digitální Audio nebo vzorkovací frekvence.

TIP: Při L6 LINK připojení k zesilovači série DT jsou vhodnější volbou Helixu modely Preamp než Amp+Cab nebo Amp. Ručně pak nastavte analogové možnosti zesilovače série DT pro více zvukových možností.

 *

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *