Line6 HELIX – Dynamické DSP – Poradie blokov a Stereo obraz

Podobně jako skoro všechny moderní audio procesory, je také Helix založen na DSP (Digital Signal Processing – Digitální zpracování signálu). Některé modely vyžadují mnohokrát více výkonu DSP, než jiné, a je tak logické, že jich lze použít pro vytvoření zvuku méně.

Aby to fungovalo, některé procesory vám umožní použít pouze jeden zesilovač, jeden reverb, jeden delay atd. U Helixu jsme cítili jako důležité, vám umožnit přidat cokoliv chcete i kdyby, jste měli překročit limit DSP. Což znamená, že jsou zde určitá pravidla, kterými se řídí počet určitých typů bloků, které můžete přidat do presetu:

Bloky Amp+Cab, Amp nebo Pream– kombinace až 4 (2 na Cestu)

Bloky Cab (včetně Amp+Cab) – až 4 (2 na Cestu). bloky Cab>Dual jsou považovány za dva

Bloky Impulse Response / až čtyři 1024 bodové IR (dva na Cestu) nebo dva 2048 bodové IR (jeden na Cestu)

Blok Looper – jeden

Ověřit si jaké bloky lze na aktuální Cestu přidat můžete stiskem joysticku a otevřením seznamu modelů.
Šedé položky přidat nelze a jsou přeskočeny – viz Výběr bloků/Úprava parametrů:

Tipy pre optimalizáciu DSP

 •   Některé bloky spotřebovávají více DSP než jiné, například zesilovače, kabinety, IR a měniče ladění. Není překvapením, že nejvíce spotřebují bloky Amp+Cab. Bloky EQ, Dynamics, Volume/Pan a Send/Return spotřebovávají relativně málo.
 •   Některé modely spotřebovávají více DSP než jiné ve stejné kategorii. To platí především u zesilovačů.
 •   Pokud překročíte limit DSP u Cesty 1, nasměřujte ji do Cesty 2. Pokud chcete použít pro váš zvuk dva nebo více zesilovačů a množství efektů, použijte obě Cesty.

  Namísto paralelní Cesty se dvěma Amp+Cab bloky nebo samostatnými zesilovači a kabinety, zkuste jeden blok zesilovače následovaný blokem Cab>Dual (smícháním dvou různých kabinetů získáte zásadní změny).

  Stereo verze efektového bloku spotřebuje zhruba dvakrát tolik DSP, než verze mono. Podobně duální verze bloku kabinetu spotřebuje dvakrát tolik DSP, než verze single.

  Některé kategorie modelů mají „Simple“ (jednoduché) bloky, které spotřebují méně DSP, než ostatní.

   

  Poradie blokov a Stereo obraz

  Většina Helix efektových modelů má obě verze – mono a stereo. Stereo blok je označený symbolo (dojitý kruh) za názvom. Strereo obraz je teda to, ako je zvuk široký vo vašich reproduktoroch či slúchadlach a veľmi záleží na typu bloku ktorý pridáte a ich poradí.

  Při vytváření zvuku mějte na paměti následující:

  Všechny Amp+Cab, Amp a Preamp bloky jsou mono, takže stereo signál, který do nich zašlete, bude změněn na mono. Takže je dobré před tyto bloky přidat pouze mono bloky.

 • Přidáním mono bloku do Cesty dojde ke změně stereo signálu na mono.
 • Pokud budete vždy připojovat Helix k jednomu kytarovému zesilovači nebo PA/FRFR reproduktoru, nebudete vlastně žádné stereo modely potřebovat (s výjimkou těch, které jsou nabízeny pouze ve stereu).

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *