Mixpult Phonic – Sonic Station 16
Popis konektorov a ovládačov
Zadný panel
1. XLR konektory – Tieto konektory akceptujú xlR vstupy pre vyvážené signály. Môžu byť použité v spojení s mikrofónmi, ako sú profesionálne kondenzátorové, dynamické alebo páskové mikrofóny – so štandardnými xlR konektormi. S nízkošumovými predzosilňovačmi slúžia tieto vstupy na krištáľovo čistú replikáciu zvuku. Pozn. Ak používate nevyvážený mikrofón, uistite sa, že je vypnuté fantómové napájanie. pri použití kondenzátorových mikrofónov by sa však malo aktivovať fantómové napájanie.
2. Line In Jacks – Tieto vyvážené vstupy akceptujú 1/4″ TR a 1/4″ Ts linkové vstupy na pridanie rôznych hudobných nástrojov – ako sú klávesy, bicie automaty, elektrické gitary, ako aj množstvo iných elektrických nástrojov.
5. Auxiliary (AUX) returns – Pomocný (AUX) RETURNs Vstupy 1/4″ TRS AUX Return slúžia na návrat zvuku do mixpultu sonic station 16, spracovaného externým signálovým procesorom. V prípade skutočnej potreby je možné ich použiť aj ako dodatočné stereo vstupy. Signálovú úroveň z týchto vstupov je možné nastaviť pomocou ovládačov AUX Return na prednej strane mixéra.
Pri pripájaní monofónneho zariadenia k vstupom AUX Return 1, 2 a 4 jednoducho zapojte 1/4″ telefónny konektor do ľavého (mono) vstupu a signál sa objavia sa aj vpravo. Toto však nefunguje pre AUX Return 3. Pozn. Keď je akékoľvek zariadenie zapojené do zodpovedajúcich EFX Returnov – vstupov mixpultu (AUX Return 3), signál spracovaný interným digitálnym efektovým enginom mixpultu sa potom neprivádza do hlavného L/R; namiesto toho bude signál privádzaný do vstupov EFX Return 3.
6. Auxiliary (AUX) Sends – Pomocné (AUX) SEND Tieto vyvážené 1/4″ TRS telefónne konektory sú konečným výstupom linkového signálu napájaného z príslušných prídavných vysielacích mixážnych zberníc a sú najvhodnejšie na použitie s externými efektovými procesormi alebo pódiovými monitormi. Privádzanie výstupu z pomocných výstupov do ekvalizér a zosilňovač a potom do reproduktora na monitore umožňujú umelcom monitorovať ich vlastné nástroje alebo vokály počas vystúpenia. Posielače AUX 5 a AUX 6 berú signál priamo z ovládačov AUX 3 a 4, keď je stlačené tlačidlo 5/6. aktivovaný.
7. Group Outs – Skupinové výstupy Tieto vyvážené 1/4″ TRS jack konektory vydávajú konečný signál zo skupiny 1, 2, 3 a 4 faderov na hlavnom paneli mixpultu. Tieto výstupy možno použiť na napájanie viacstopových nahrávok, ako aj zosilňovača. a reproduktory, ktoré sa majú používať spolu s hlavnými reproduktormi.
8. CTrl rM (Control room) Output – CTrl rM (riadiaca miestnosť) Výstup – Tieto dva 1/4″ Phone Jack výstupy privádzajú signál zmenený ovládačom úrovne Control Room na prednej strane mixpultu. Tento výstup má široké využitie, pretože ho možno použiť na napájanie signálu z mixážneho pultu k aktívnemu monitoru, na monitorovanie audio signálu z kabíny, okrem mnohých iných možných použití.
9. DSP Effect Output – Výstup efektu DSP – Tieto porty slúžia na okamžitý výstup EFX signálu, spracovávaného interným efektovým procesorom, ktorého úroveň neurčuje ovládač AUX 3 Return/EFX na prednej strane mixpultu. Toto je možné použiť na odoslanie do externých zariadení, na účely monitorovania alebo sa vrátiť na niekoľko kanálov na mixpulte Sonic Station 16 a smerovať do AUX 1, 2 a výstupov (ovládanie AUx 3 musí byť samozrejme vypnuté. aby sa predišlo vytvoreniu spätnej väzby), ako aj skupinové výstupy, čo umožňuje posielať spracovaný signál do viacerých cieľov pre rôzne aplikácie.
10. Foot Switch Jacks – konektory nožných spínačov Tieto porty slúžia na zahrnutie nožného spínača (non-latchable), ktorý sa používa na diaľkové nastavenie vlastností vstavaného digitálneho efektového procesora do mixéra. Horný konektor sa používa na zapnutie a vypnutie zariadenia, zatiaľ čo spodný konektor sa používa na úpravu vlastností oneskorenia klepnutia – TAP.
11. 2T rTN – Prvý z týchto vstupov obsahuje RCA káble z takých zariadení, ako sú kazetové a CD prehrávače. Okrem týchto vstupov však Phonic začlenil mini stereo port pre pripojenie mini diskov (MD), prenosných CD a MP3 prehrávačov (ako je Apple iPod), ako aj prenosných počítačov.
12. record Outputs with Trim Control – nahrávacie výstupy pomocou funkcie Trim Control Rovnako ako v prípade portov Tape in, tieto výstupy budú obsahovať RCA káble, ktoré je možné napájať na rôzne nahrávacie zariadenia. Súčasťou sú aj mini stereo porty pre pridanie nahrávacích zariadení, ako sú MD prehrávače a prenosné počítače. Record out tiež obsahuje pohodlné ovládanie orezania, ktoré umožňuje jednoduché prispôsobenie úrovne počas nahrávania.
13. Mono / Subwoofer Output – Tento výstup XLR a 1/4″ TRS privádza monofónny signál kombinovaných hlavných signálov LR podľa nastavenia sprievodného ovládača úrovne. Toto je ideálne na použitie s mono zvukovým systémom alebo na pridanie subwoofera do vašej zostavy reproduktory, ktoré dodávajú zvukom s nízkou frekvenciou viac priestoru. Tiež je tu vložený bod, ktorý umožňuje použitie externých zariadení, ako je kompresor, na zmenu mono signálu pred jeho privedením cez výstupy. Ovládacie prvky dolno-priepustného filtra sa používajú na odstraňovanie nežiaducich vysokofrekvenčných zvukov mono výstupu rýchlosťou 12 dB na oktávu, pre čistejší basový zvuk pri použití subwooferov. Prepínač zapína a vypína dolno-priepustný filter, zatiaľ čo sprievodný ovládací prvok upravuje vysokú strihaciu frekvenciu medzi 60 a 160 Hz.
14. Main Outputs – Tieto výstupy budú vydávať konečný stereo linkový signál odosielaný z hlavnej zmiešavacej zbernice. Primárnym účelom dvoch samčích XLR konektorov je posielať hlavný výstup do externých zariadení, ktoré môžu zahŕňať výkonové zosilňovače (a následne pár reproduktorov), ďalšie mixpulty, ako aj širokú škálu ďalších možných signálov. procesory (ekvalizéry, crossovery atď.). Dva 1/4″ TRS jack konektory sú schopné posielať hlavný výstup do externých zariadení, ktoré môžu bežať paralelne s mixpultom. To môže zahŕňať prídavné výkonové zosilňovače, mixpulty, PA systémy, ako aj širokú škálu ďalších možných signálové procesory.
15. Main Inserts – umiestnené nad každým z hlavných 1/4″ výstupov, primárne použitie týchto 1/4″ jack konektorov TRS je na pridanie externých zariadení, ako sú dynamické procesory alebo ekvalizéry, k signálom Main L a Main R. To si bude vyžadovať Y kábel, ktorý dokáže odosielať (pre-fader) a prijímať signály z mixpultu do a z externého procesora.
16. Power Connector and Fuse Holder – Napájací konektor a držiak poistky Tento port slúži na pridanie napájacieho kábla a napájania, čo umožňuje napájanie mixéra. Používajte iba napájací kábel, ktorý je súčasťou tohto mixéra. Držiak poistky, ktorý sa nachádza nad konektorom AC Power, je samozrejme určený pre poistku zvukovej stanice 16. Ak dôjde k prepáleniu poistky, otvorte kryt držiaka a vymeňte poistku za vhodnú náhradu (ako je uvedené pod napájacím konektorom).
17. 12v lamp – Táto BnC zásuvka vám umožňuje pripojiť 12 voltovú lampu s husím krkom, čo umožňuje lepšiu viditeľnosť v oblastiach so slabým osvetlením.
18. Phones Output – Tento výstupný port je najvhodnejší na použitie so slúchadlami, čo umožňuje monitorovanie mixpultu. Úroveň zvuku tohto výstupu sa ovláda pomocou ovládača Phones na hlavnej časti predného panela.
*
CONTROLS AND SETTINGS – OVLÁDANIE A NASTAVENIA
Rear Panel
19. Power Switch – Tento spínač sa používa na zapnutie a vypnutie mixéra. uistite sa, že ste pred aktiváciou otočili všetky ovládače úrovne nadol.
20. Phantom Power Switch – Keď je tento spínač v polohe zapnuté, je to aktivuje +48 V fantómového napájania pre všetkých mikrofónové vstupy umožňujúce kondenzátor mikrofóny (teda tie, ktoré nepoužívajú batérie), ktoré sa majú použiť na týchto kanáloch. Aktivácia Phantom Power bude sprevádzané osvetlenou LED nad Merač úrovne ľavého kanála.
Pred zapnutím Phantom Power otočte všetky ovládače úrovne na minimum, aby ste sa vyhli možnosti strašidelného praskajúceho zvuku z reproduktorov. Pozn. Phantom Power by sa mal používať v spojení so symetrickými mikrofónmi. Keď je zapnuté Phantom Power, jednokoncové (nesymetrické) mikrofóny a nástroje by sa nemali používať na mikrofónových vstupoch. Phantom Power nespôsobí poškodenie väčšiny dynamických mikrofónov, ak si však nie ste istí, mali by ste si pozrieť používateľskú príručku mikrofónu.
Channel Controls – Ovládanie kanálov
21. Gain Control – Toto riadi citlivosť vstupného signálu linkového/mikrofónového vstupu mono kanálov. Zosilnenie by malo byť nastavené na úroveň, ktorá umožňuje maximálne využitie zvuku pri zachovaní kvality prenosu. Dá sa to dosiahnuť nastavením na úroveň, ktorá umožní, aby sa indikátor špičky občas rozsvietil alebo o niečo nižšie.
22. low Cut Filter (75 Hz) – Toto tlačidlo, ktoré sa nachádza na kanáloch 1 až 16, aktivuje hornopriepustný filter, ktorý znižuje všetky frekvencie pod 75 Hz pri 18 dB na oktávu, čím pomáha odstrániť akýkoľvek nežiaduci hluk zo zeme alebo dunenie na pódiu.
23. High Frequency Control –Tento ovládač sa používa na zosilnenie alebo zníženie o ±15 dB vysokofrekvenčných (12 khz) zvukov. Tým sa upraví množstvo výšok zahrnutých do zvuku kanála, čím sa pridá sila a sviežosť zvukom, ako sú gitary, činely a syntetizátory.
24. Middle Frequency Control – Tento ovládací prvok sa používa na poskytovanie špičkového štýlu zosilnenia a zostrihu na úroveň zvukov strednej frekvencie v rozsahu ±15 dB. Mixpult Sonic Station 16 tiež poskytuje ovládanie rozmietania, ktoré vám umožňuje vybrať strednú frekvenciu medzi 100 Hz a 8 khz. Zmena stredných frekvencií zvukového zdroja môže byť pri použití v profesionálnom audio mixe dosť obtiažna, pretože je zvyčajne vhodnejšie znížiť zvuky strednej frekvencie, než ich zosilniť, čím sa ukľudnia príliš drsné zvuky vokálov a nástrojov vo zvuku.
25. Low Frequency Control – Tento ovládač sa používa na zosilnenie alebo zníženie o ±15 dB nízkofrekvenčných (80 Hz) zvukov. Toto upraví množstvo basov zahrnutých do zvuku kanála a prinesie viac tepla a údernosti do bicích a basgitár.
26. AUX Controls – Tieto štyri AUX ovládače menia úroveň signálu, ktorý je odosielaný do pomocných 1 až 4 mixážnych zberníc, ktorých signál je vhodný na pripojenie pódiových monitorov, čo umožňuje umelcom počúvať prehrávanú hudbu alebo privádzať do externého zariadenia. efektové procesory. AUX1 a AUX2 sú vybavené tlačidlom Pre/Post, ktoré strieda prenos do AUX zmiešavacej zbernice medzi post a pre-fader. Na druhej strane AUX 3 funguje ako EFX send pre interný efektový procesor alebo jednoducho ako pomocný výstup. Oba ovládače AUX3 (EFX) a AUX4 sú za stlmovačom (za fáderom) a sú odosielané priamo na príslušné výstupy.
27. 5/6 Shift Button – Toto tlačidlo mení smerovanie ovládačov AUX 3 a 4, čo umožňuje, aby signál kanálu bol priamo vyvedený cez výstupy AUX 5 a 6.
28. Pan Controls – Tento ovládač nastavuje stupeň alebo úroveň zvuku, ktorý by mala prijímať ľavá a pravá strana hlavného mixu.
29. On Button and Indicator – Tým sa kanál zapne, čo umožňuje užívateľovi použiť napájanie zo vstupov kanála na napájanie zberníc MAIN L/R, GROUP 1/2, GROUP 3/4, AUX a EFX (samozrejme podľa špecifikácie užívateľa). . Po zapnutí sa rozsvieti príslušný indikátor.
30. Sig Indicator – Tento LED indikátor ukazuje, keď vstupná úroveň dosiahne -20 dBu, v podstate ukazuje, kedy je signál prijatý príslušným kanálom.
31. 1-2, 3-4 and L-R Buttons – Tieto praktické tlačidlá vám umožňujú rozhodnúť o zvukovej ceste príslušného kanálu. Stlačenie tlačidiel „1/2“ alebo „3/4“ umožňuje odoslanie signálu do skupiny mixov 1/2 alebo 3/4, kde „LR“ umožňuje jeho odoslanie do hlavných mixov L/R.
32. Peak Indicator – Tento LED indikátor sa rozsvieti, keď kanál dosiahne vysoké špičky, 6 dB pred výskytom preťaženia. najlepšie je nastaviť ovládanie úrovne kanála tak, aby sa indikátor PEAK rozsvecoval len v pravidelných intervaloch. To zabezpečí väčší dynamický rozsah zvuku. Tento indikátor slúži aj ako samostatný indikátor, keď je zapnuté tlačidlo sólo.
33. Solo Button – tlačidlo sólo sa stlačí, aby sa umožnilo odoslanie signálu príslušného kanálu do zmiešavacej zbernice Control Room / Phones (pre alebo post fader, v závislosti od vlastností vybratých tlačidlom pre / post, umiestneným pod ovládačom úrovne sóla), pre použitie so slúchadlami alebo štúdiovými monitormi.
Toto tlačidlo tiež umožňuje ľahšiu izoláciu signálov jednotlivých kanálov, čím sa zjednoduší nastavenie vstupného zisku alebo sledovanie zvuku zvukovými inžiniermi. Indikátor vrcholu nad tlačidlom sólo sa rozsvieti vždy, keď je tlačidlo sólo aktivované, ale zároveň slúži aj ako indikátor vrcholu, ktorý sa rozsvieti, keď signál dosiahne vysoké špičky.
34. Channel level Control (Fader) – Tento 60 mm fader zmení úroveň signálu, ktorý je odosielaný z príslušného kanála do zodpovedajúcich zmiešavacích zberníc.
Digital Effect Engines – Digitálne efektové jednotky
35. Digital Effect Display – Tento panel zobrazuje názvy rôznych efektov, ktoré možno pridať do zvuku. Keď vyberiete efekt, rozsvieti sa LED vedľa názvu efektu a zmena sa použije automaticky. Zoznam dostupných efektov nájdete v tabuľke digitálnych efektov.
36. Program Control – Tento ovládací prvok sa používa na rolovanie cez rôzne efekty zobrazené na displeji digitálnych efektov. Otočením ovládača sa efekt automaticky zmení a aplikuje sa na mix. Ak chcete zobraziť zoznam dostupných programov, pozrite si tabuľku digitálnych efektov.
37. Peak Indicator – Tento LED indikátor sa rozsvieti, keď kanál dosiahne vysoké špičky, 6 dB pred výskytom preťaženia. Najlepšie je nastaviť ovládanie AUX 3 (EFX) (na všetkých vstupných kanáloch a sekcii Master) tak, aby sa indikátor PEAK rozsvecoval len v pravidelných intervaloch. To zabezpečí väčší dynamický rozsah zvuku.
38. Effect On Button and Indicator – Toto tlačidlo sa stlačí na zapnutie alebo vypnutie príslušného panela efektov. Keď je efektový procesor zapnutý, rozsvieti sa príslušná LED.
39. Parameter Control – Tým sa nastaví jeden hlavný parameter programu digitálnych efektov, ktorý sa aplikuje na zvukový kanál. Viac informácií o parametroch efektov nájdete v tabuľke digitálnych efektov.
Pozn. Digitálny efektový engine má funkciu „pamäť„, ktorá vám umožňuje upraviť parametre programu, potom, ak zmeníte parametre iného programu a vrátite sa k pôvodnému, vaše nastavenie parametrov zostane zachované, kým sa Parameter Control neaktivuje na inú hodnotu ďalším pootočením ovládačom „parameter control“. Vtedy sa nastavenie zmení podľa nového nastavenia – ovládania.
40. Tap Delay Button and Indicator – Keď je zvolený program oneskorenia, toto tlačidlo sa používa na určenie času oneskorenia. Niekoľkonásobným stlačením tlačidla efektový modul interpretuje čas medzi poslednými dvoma stlačeniami a zapamätá si to ako čas oneskorenia, kým sa tlačidlo nestlačí znova. Keď je zvolený efekt oneskorenia, príslušná LED dióda bude svietiť vo zvolených intervaloch.
Master Section – Master sekcia
41. AUX return 1 to 4 Controls – Tieto ovládacie prvky upravujú úroveň signálu privádzaného do stereo AUX Return vstupov. Ovládače „To AUX send 1“, „To AUX send 2“ atď. upravujú úroveň pre-faderu signálu z ovládačov AUX Return do zodpovedajúcich AUX mixážnych zberníc pre posielanie efektov na monitor. Ovládač AUX 3 zvyčajne upravuje úroveň signálu privádzaného cez stereo vstupy AUX Return 3, avšak ak nie je do vstupov AUX Return 3 zapojené žiadne zariadenie, potom funguje ako ovládanie výstupnej úrovne vstavaného digitálneho efektového mechanizmu.
42. Main L/R – Group Buttons – Prvé z týchto tlačidiel mení miesto určenia signálu odosielaného z AUX Return 3 mixážnych zberníc medzi Main L/R a skupinovými mixážnymi zbernicami. Druhé tlačidlo funguje, keď používateľ zvolí odoslanie signálu „Do skupiny“, čo umožňuje signálu byť zaslané do skupiny 1-2 alebo skupiny 3-4.
43. C-R/PHNS Only Button – Tlačidlo „Control Room/Phones only“, ktoré sa nachádza pod AUX Return Control 4, umožňuje užívateľom poslať post-fader signál AUX Return 4 do zmiešavacej zbernice Control Room/Phones na účely monitorovania.
44. Returns Solo Button and Indicator – Stlačenie tohto tlačidla vám umožní poslať signál zo všetkých AUX Retuns do sólovej mixovacej zbernice (ktorá je naopak odoslaná do mixážnej zbernice Control Room/Phones). Keď je sólo aktivované, rozsvieti sa príslušný LED indikátor.
45. AUX Send 1 to 4 Master Controls and Solo Indicator – Tieto ovládacie prvky nastavujú konečnú úroveň signálov AUX 1, 2, 3 a 4 (ako je prevzaté z ovládacích prvkov úrovne AUX 1 až 4 na každom kanálovom páse), ktorých zvuk sa odosiela do zodpovedajúcich vysielačov AUX. Príslušné sólo tlačidlá umožňujú nasmerovať signály odosielania AUX do zmiešavacej zbernice Control Room/Phones na účely monitorovania. Keď je aktivované niektoré z tlačidiel AUX solo, LED sa rozsvieti.
46. Pre/Post Button and Solo Indicator – Toto tlačidlo prepína solo zdrojové signály medzi signálmi z post-fadera a pre-fadera, ktoré sa posielajú do mixážnej zbernice sólo a Control Room/Phones. Keď sa rozsvieti indikátor sólo, umiestnený vedľa tlačidla pre/post, znamená to, že bolo stlačené jedno alebo viac tlačidiel sólo; preto merač hlavnej úrovne zobrazí proporcie sólového signálu, čo je užitočné pri nastavovaní proporcií kanála.
Ak sa solo indikátor rozsvieti nazeleno, znamená to, že sólo signál je signál pre-fader; ak sa solo indikátor rozsvieti načerveno, posun je po faderi.
47. Solo Control – Keď je aktivované jedno alebo viac sólo tlačidiel na ľubovoľnom kanáli alebo na hlavnej sekcii, tento ovládač upraví úrovne signálov pred odoslaním zosilneného signálu do zmiešavacej zbernice Control Room/Phones. To umožňuje používateľovi prepínať medzi monitorovaním hlavného L-R (alebo iných zvolených signálov) a samostatnými signálmi bez toho, aby bol preťažený rozdielmi v úrovniach signálu.
48. 2T return Controls – Otáčaním ovládača úrovne 2T Return sa nastavuje úroveň signálu podávania zo vstupov 2T Return. Tlačidlo „2T Return to Main L-R“, ktoré sprevádza toto ovládanie, umožňuje užívateľom poslať návratový signál 2T do hlavných zmiešavacích zberníc L-R. Keď stlačíte tlačidlo „to Main“, hlavný L-R mix signál sa nepošle do výstupu Rec, aby sa predišlo vytváraniu spätnej väzby, keď sú zaznamenané signály privádzané späť do 2T returnu.
49. Control room / Phones Control – Tento ovládací prvok sa používa na úpravu úrovne zvuku kanálov Control Room a Phones na použitie pri monitorovaní a sledovaní zvuku. Signál je potom odoslaný do výstupov Control Room na zadnej strane mixéra Sonic Station 16, ako aj do konektora Phones na prednej strane mixéra. Štyri tlačidlá, umiestnené pod ovládačom Phones / Control Room, umožňujú používateľom vybrať rôzne možné zdroje pre výstupy Control Room a Phones. Jednoduchým stlačením jedného z nich majú používatelia možnosť monitorovať signály 2T návratu, skupiny 1-2, skupiny 3-4 a hlavného L-R, buď spoločne alebo jednotlivo. K dispozícii je tiež tlačidlo „C-R/Phns only“ umiestnené pod ovládačom AUX Return 4, ktoré po stlačení odošle signál AUX Return 4 do mixovacej zbernice Phones / Control Room.
50. +48v Indicator – Tento indikátor sa rozsvieti, keď je aktivované Phantom Power.
51. Power Indicator – Indikátor napájania sa rozsvieti, keď je napájanie mixéra zapnuté; v prípade, že by ste si neboli príliš istí.
52. Level Meter – Tento duálny 12 segmentový merač úrovne poskytuje presnú indikáciu, kedy zvuk dosiahne určitú úroveň. Rozsvietený indikátor 0 dB zodpovedá približne výstupnej úrovni +4 dBu (vyvážený) a indikátor PEAK sa rozsvieti asi o 1,5 dB predtým, ako sa signál dynamicky ostrihá. Ak chcete maximálne využiť zvuk, nastavte rôzne ovládače úrovne tak, aby stáli okolo 0 dB, aby ste naplno využili zvuk a zároveň zachovali fantastickú čistotu. ak sú na kanáloch 1 až 16 alebo v hlavnej časti aktivované nejaké sólo tlačidlá, merač úrovne zobrazí vlastnosti sólo signálu. Ak však nie sú aktivované žiadne sólo tlačidlá, vlastnosti signálu Control Room / Phones vybraných zdrojov (Hlavný L-R, skupina 1-2, skupina 3-4, 2T Return alebo AUX Return 4) sa zobrazia na úrovni merača. v tomto prípade hladinomer zobrazí súčet zvolených signálov.
53. Group 1 to 4 Controls – Tieto štyri stlmovače sú konečným ovládaním úrovne pre zvukové kanály skupiny 1 až 4, odosielané do zodpovedajúcich skupinových výstupov na zadnej strane zvukovej stanice 16 na napájanie externých zariadení, ako sú efektové procesory a celkom bežne aj viacstopé rekordéry.
Tieto stlmovače môžu byť privádzané signálom z rôznych vstupných kanálov, ako aj z AUX Return 3, v závislosti od vášho výberu. Keď zatlačíte úplne nahor, tieto stlmovače poskytujú 10 dB zosilnenie signálu a keď sú nastavené úplne dole, efektívne stlmia signál. Skupinové ovládacie prvky tiež obsahujú jednotlivé ľavé a pravé tlačidlá, ktoré umožňujú používateľom odosielať rôzne skupinové signály do hlavného ľavého a pravého mixu. To môže byť užitočné, keď chcete kombinovať signály z rôznych vstupných kanálov a súčasne ovládať ich vstupné úrovne, potom ich poslať do hlavného audio mixu. Dobrým príkladom, kedy sa to dá urobiť, je použitie viacerých vstupov pre bubny; užívatelia môžu tieto vstupy skombinovať, aby ich ovládanie bolo oveľa jednoduchšie pomocou jediného stlmovača.
54. Main L/R Fader – Tento stlmovač je konečným ovládaním úrovne pre hlavný ľavý a pravý zvukový kanál, odosielaný do hlavných výstupov L a R. Keď je hlavný L/R stlmovač zatlačený úplne nahor, poskytuje signálu 10 dB zosilnenie a pri nastavení úplne nadol je signál efektívne stlmený.
*
*
*