Neural DSP Quad Cortex – CorOS 1.2.0

V tomto príspevku nájdete preklad a doplnenie originálneho článku k Neural DSP Quad Cortex – CorOS 1.2.0 je k dispozícii.

Neural DSP Quad Cortex – CorOS 1.2.0 je k dispozícii

Preklad a doplnenie článku: https://neuraldsp.com/news/coros-1-2-0-is-now-available

CorOS 1.2.0 je teraz k dispozícii.

Stiahnite si ho cez Nastavenia > Možnosti zariadenia > Aktualizácie zariadenia na Quad Cortex po pripojení k Wi-Fi. Pred aktualizáciou firmvéru odporúčame vytvoriť zálohu.


CorOS 1.2.0 obsahuje štyri nové zosilňovače, dva kabinety, fuzz, dva overdrive a štyri reverby spolu s niekoľkými novými funkciami, zmenami a opravami chýb. Zvýšili sme tiež lokálne Capture a IR sloty z 256 na 1024.


Úplný zoznam zmien nájdete v changelogu.


Úroveň snímania – jedinečný prístup k vstupnej impedancii a jej interakcii s Fuzz


Pridanie Facial Fuzz, nového algoritmu Fuzz založeného na legendárnom Dallas Arbiter™ Fuzz Face™, predstavovalo jedinečnú výzvu. Pedále s nízkou vstupnou impedanciou, ako napríklad Fuzz Face™, majú silnú interakciu so snímačmi gitary a ovládaním hlasitosti. Pri digitálnych modeloch takýchto snímačov je táto interakcia prerušená; gitarový snímač „nevidí“ fuzz pedál a podobne ani fuzz pedál „nevidí“ snímač.


Na vyriešenie tohto problému sme zahrnuli ovládanie snímania a hlasitosti, prepínač snímania a úroveň snímania na vstup Facial Fuzz. Vďaka tomu je signál modelu napájaný zo zdroja, ktorý napodobňuje správanie gitarových snímačov.


Ovládač Pickup Level si možno predstaviť ako externý ovládač hlasitosti gitary. Môžete ho nastaviť nižšie pre čistejšie tóny alebo úplne hore pre maximálny efekt rozmazania. Ďalším spôsobom, ako ho použiť, je nastaviť ho okolo 8,0 – 9,0 a použiť potenciometer hlasitosti gitary na nastavenie množstva fuzz.


Nastavte prepínač snímačov tak, aby zodpovedal snímačom vašej gitary. Ak máte gitaru s jednocievkovými snímačmi, ako je Stratocaster alebo Telecaster, zvoľte „Single“. S gitarami vybavenými humbucker, ako je Les Paul, vyberte „HB“. Dve rôzne polohy prepínača prinášajú rôznu tonalitu a rôzne úrovne zosilnenia. Z tohto dôvodu môžete tiež skúsiť nesprávne spárovať prepínač Pickup.


Štyri nové Reverby a nový prístup k návrhu algoritmu

CorOS 1.2.0 obsahuje tri nové algoritmy Plate Reverb: Plate, Plate Lush a Plate Tight, ako aj zaujímavú variáciu hallového dozvuku; Mind Hall. Napriek tomu, že má zvukové charakteristiky fyzického priestoru, Mind Hall nie je založený na žiadnom skutočnom. Poskytuje tiež nekonečné možnosti rozpadu, ideálne na obnovenie efektov v štýle zmrazenia.

Na implementáciu týchto nových reverbov sme experimentovali s iným prístupom k návrhu algoritmu.
Dlho sme pracovali na novom efektovom module založenom na All-pass Filter Ring, ktorý má mnoho výhod pre siete s oneskorením spätnej väzby (FDN) pre vstavané aplikácie. Tieto techniky sa používajú už mnoho rokov, pričom Lexicon® má niektoré z najpozoruhodnejších reverbov implementovaných týmto spôsobom. Sú neuveriteľne efektívne, ale majú ďalšiu výzvu, že ich jemné doladenie je podstatne náročnejšie ako pri bežnejších FDN.

Je to kvôli ich nekonvenčnej topológii; tieto algoritmy sú plné „zlatých čísel“, z ktorých mnohé sú stále v tajnosti, takže literatúra o nich je vzácna a obmedzená. Majú tiež extrémne vysoký počet parametrov, ktoré je potrebné dokonale vytočiť, aby sa dosiahol prirodzený, hladko znejúci dozvuk; proces, ktorý sa občas zdal byť bližší čiernej mágii ako vede.

Po dlhom dolaďovaní sme mimoriadne hrdí na tieto štyri neuveriteľne svieže nové reverby, ktoré sú tiež mimoriadne efektívne v požiadavkách na CPU a pamäť.

Denník zmien

Pridané

Nové zosilňovače:
Bogna Vishnu 20th Clean
Kapitán 50
EV101IIIS Modrá 6L6 100W
EV101IIIS Red 6L6 100W
Nové kabíny:
212 US TWN CK2
412 Watt S4123

Nové overdrive:
Exotické Z Boost
Exotické Bass Z Boost
Facial Fuzz

Nové reverby:
Mind Hall
Plate
Plate Lush
Plate Tight


Keď je k dispozícii nová aktualizácia systému CorOS, vedľa hlavnej ponuky a na stránke Nastavenia sa zobrazí ikona upozornenia.

Ak sa pokúsite stiahnuť predvoľbu, ktorá nie je kompatibilná s vašou aktuálnou verziou systému CorOS, zobrazí sa varovná správa (napríklad ak predvoľba používa zariadenia, ktoré nie sú dostupné vo vašej aktuálnej verzii).

Zmenené

Vstupy USB boli premenované. „Z výstupu 1“ je teraz „Výstup USB 3 (mriežka)“ a „Z výstupu 2“ je teraz „Výstup USB 4 (mriežka)“.

Lokálne úložisko Neural Capture sa zvýšilo z 256 slotov na 1024 slotov.

Miestne úložisko Impulse Response sa zvýšilo z 256 slotov na 1024 slotov.

Správy o kontrole zdravého rozumu Neural Capture boli preformulované tak, aby boli informatívnejšie.

Multi-Out je teraz predvolenou možnosťou výstupu pri vytváraní neurónovej snímky.

Opravené


Tuner správne funguje pri frekvenciách iných ako 440 Hz.

Tlačidlá Undo & Redo teraz správne vrátia/zopakujú zmenu zariadenia, keď sa blok na mriežke zmení prostredníctvom kontextového menu.

Rozbočovače môžu mať teraz zmenený typ v scénach.

Tlačidlo „Stiahnuť všetko“ sa už nezobrazuje v priečinku Cloud > IRs, keď neexistujú žiadne IR na stiahnutie.

Parametre rozdeľovača priradené scéne sa už nestrácajú pri zmene scén pomocou nožných spínačov, kým sa upravuje parameter typu rozdeľovača.

Dvojitým ťuknutím na parameter MAX RANGE % na obrazovke konfigurácie expression pedálu sa teraz správne resetuje hodnota na predvolenú hodnotu.

Problém, kedy by expression pedál 2 upravil hodnotu UI parametra vľavo hore ovládaného expression pedálom 1.

Problém, kedy stlačenie nožného spínača pri súčasnom pretiahnutí bloku môže spôsobiť zrútenie.

Sweep pedálu Expression priradeného k viacerým parametrom už nespôsobuje chybu počas kontroly zdravého rozumu Neural Capture.

Stav bypassu bloku uloženého v predvoľbe sa teraz vyvolá po odpojení expression pedálu priradeného k bloku.
Stopy oneskorenia pásky sa teraz zachovávajú pri zmene stavu vynechania bloku oneskorenia pásky prostredníctvom scén.

Chyba, pri ktorej by adaptívna brána nefungovala správne, ak by bola umiestnená pred určitými efektmi pohonu.

Niekoľko menších opráv a optimalizácií backendu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *