Neural – Predstavujeme archetyp: Rabea

Tento článok obsahuje preklad a doplnky originálneho článku na:

https://neuraldsp.com/news/introducing-archetype-rabea

Introducing Archetype: Rabea

Neural DSP Technologies oznamuje archetyp: Rabea – neuveriteľne všestranný a komplexný nový doplnok gitaristu Rabea Massaada.

Archetyp: Začlenenie subtraktívneho duálneho oscilátorového monosyntézu od Rabea, ktorý môže byť spustený gitarou, je prvým pre Neural DSP, prvým v tomto odvetví a pre gitaristov to mení hru.

HELSINKI, FÍNSKO, 3. augusta 2022 — Neural DSP oznamuje vydanie Archetype: Rabea, najnovšej zo série spolupráce pluginov s výnimočnými a jedinečnými gitaristami svetovej triedy. Rabea Massaad je známy ako neuveriteľne všestranný skladateľ a gitarista. Je typickým moderným hudobníkom, ako doma v štúdiu, tak aj na pódiu, a je tvorcom stoviek inštruktážnych a informačných videí o hraní, vystupovaní a výstroji. Rovnaká umelecká všestrannosť je evidentná aj pri Archetype: Rabea.

Jeho plugin, ktorý odráža Rabeov eklektický prístup ku gitarovému tónu, ponúka vintage a moderné pohľady na kľúčové procesory, ktoré sú kritickými súčasťami jeho zvuku, vrátane efektov Octaver, Fuzz a Overdrive, ako aj stereo efektov Delay a Reverb s vlastnými jedinečnými ovládacími prvkami. Má tri odlišné zosilňovače: Clean, Rhythm a Lead, oslavujúce moderné a vintage gitarové tóny od iskrivých čistých po klasický rock crunch a monštruózne skreslenie, a široký výber virtuálnych reproduktorových skríň, umiestnení mikrofónov a impulzných odoziev. Ale Archetype: Rabea preráža úplne novú pôdu so zahrnutím svetovo prvého subtraktívneho monosyntézy s duálnym oscilátorom, ktorý môže byť spustený gitarou.

Funkcia syntetizátora je jedným z úspechov signálov Archetype: Rabea a je významná v tom, že Rabeova túžba po spôsobe organického prepojenia gitary so syntetizátorom spustila akúsi iniciatívu Apollo moonshot v rámci oddelenia výskumu a vývoja svetovej triedy Neural DSP. Rozhranie, ktoré spoločnosť navrhla, spolupracuje s dvoma skutočnými oscilátormi, ADSR (Attack, Decay, Sustain a Release) získaným z obálky gitarového signálu a rebríkovým filtrom – kľúčovými komponentmi klasických syntetizátorov. Iní sa pokúšali vytvoriť rozhrania gitara-syntetizátor, ale žiadne z nich skutočne neuspelo – až doteraz.

 

„Ako fanúšik a používateľ syntetizátorov som vždy sníval o tom, že budem môcť hrať na syntetizátore s mojou gitarou. Predtým ste potrebovali gitaru, ktorá bola špeciálne postavená na tento účel, špeciálny snímač alebo nejaký iný špeciálny hardvér,“ vysvetľuje Francisco Cresp, spoluzakladateľ/CPO v Neural DSP. „Pre Archetype: Rabea bolo výzvou vytvoriť syntetizátor, ktorý funguje s akoukoľvek gitarou. Váš gitarový signál sa stane vaším ADSR, ktorý spustí skutočné oscilátory. Potom je váš signál syntetizátorom so všetkými ovládacími prvkami a flexibilitou, ktoré by ste od neho očakávali. Je to transformačné.“

 

Ďalšie inovácie na palube Archetype: Rabea zahŕňa úplne nový pedál Reverb, ktorý dokáže zmraziť zvuk s parametrami na ovládanie výšky a hlasitosti zmrazeného zvuku. Stereo pedály delay a fuzz, celkovo dva z deviatich pedálov, sú tiež úplne novým dizajnom. Pre väčšiu flexibilitu sú zahrnuté nástroje Transpose, Metronome a Doubler, ako aj 4-pásmový semiparametrický EQ. „Ak zmrazíte notu alebo akord, stále hrá na pozadí, pričom ho stále spracováva reverb,“ hovorí Cresp. „Potom je to podložka, na ktorej môžete hrať. Môžete ho dokonca transponovať a vytvoriť tak akordové postupy alebo basovú linku pre improvizáciu alebo sólo. Oneskorenie je analógová emulácia oneskorenia s funkciami krížového posuvu a cencúle, ktoré vám poskytnú všetky zasnené zvuky oneskorenia.

 

„Rabea je všeobecne známy ako metalový hráč, ale je oveľa viac než to, a taký je aj Archetype: Rabea,“ hovorí generálny riaditeľ Neural DSP Douglas Castro. „Dosahuje čisté a bluesové zvuky, ktoré má rád, ako aj ťažké zvuky. Archetyp: Rabea pokrýva veľmi širokú škálu tónov a je to možno najuniverzálnejší doplnok, aký sme kedy vytvorili. Výsledkom je, že Archetype: Rabea je inflexívnym momentom pre Neural DSP a priemysel: dáva gitaristom prístup k skutočnému syntetizátoru, niečomu, čo sa v hudobnom priemysle desaťročia vyhýbalo.

 

„Aj keď som chcel doplnok, ktorý by bol skvelý pre súčasné gitarové zvuky, chcel som mať možnosť jednoducho zapojiť Fender Strat a len tak oddychovať a hrať veci typu John Mayer,“ hovorí Rabea.

 

S novým Archetype dokáže oveľa viac – kreatívne aj hudobne. „Teraz môžem získať všetky moje obľúbené zvuky zosilňovača na jednom mieste,“ hovorí. „A teraz, so schopnosťou syntetizátora, otvára úplne nové spôsoby práce. Nie je to efekt prekrytý zvukom gitary, je to gitara, ktorá sa používa na spustenie skutočnej syntézy, ktorá je taká cool. A môžem ho napájať buď pred alebo po doplnku, takže ho môžete napájať späť cez všetky zosilňovače a pedály a vytvárať tieto neuveriteľne zvláštne, úžasné vrstvy a textúry. To je pre mňa jednoducho šialenstvo. Je to neuveriteľný výrobný nástroj.“

 

„Rabea stelesňuje všetko, čo je ako moderný gitarista možné,“ chváli Dan Davies, CMO v Neural DSP. „Jeho rastúci profil na sociálnych médiách ho priviedol k úspešnému vydaniu niekoľkých albumov, vypredaniu turné a nedávno sa pripojil k Frog Leap, metalovej/popovej coverovej kapele, ktorú vedie Leo Moracchioli, a ktorá je hlavným predstaviteľom festivalu Reading/Leeds so Stormzy. Má fantastické pochopenie zvuku a vybavenia, doplnené rokmi, keď pracoval ako predvádzač výstroja pre svoj vlastný kanál YouTube aj pre Andertons Music, takže sme vedeli, že spolupráca s ním by vyústila do nekompromisného doplnku, ktorý skutočne ponúka všetko, čo Rabea vie. a miluje gitarový tón.“

 

Archetyp: Rabea je dnes (aktuálne v čase výjdenia tohto článku) dostupný za 139 €. Ak sa chcete dozvedieť viac a kúpiť Archetype: Rabea, kliknite sem. Pre snímky vo vysokom rozlíšení kliknite sem. Pre video Archetype: Rabea kliknite sem.

 

 

 

Podobné články

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *