Neural DSP Quad Cortex – aktualizácia – Testy odolnosti!

Neural DSP QUad Cortex – aktualizácia – Testy odolnosti!

Preklad a doplnenie článku: https://neuraldsp.com/news/durability-tests-quad-cortex-development-update

Quad Cortex nebude len jedným z najvýkonnejších a najuniverzálnejších zariadení na spracovanie zvuku, aké boli kedy vyrobené; bude tiež jedným z najspoľahlivejších. Všetko v jeho konštrukcii je navrhnuté s ohľadom na presnosť a odolnosť.

Aby sme ho vyskúšali, vzali sme ho do testovacieho zariadenia, aby sme zistili, ako jeho komponenty odolajú vibráciám, teplote a vlhkosti. Quad Cortex bol zapnutý a cez neho prechádzal tón, aby sa zabezpečilo, že bude naďalej produkovať zvuk.

*

*

Testy teploty a vlhkosti

Quad Cortex sa umiestnil do klimatickej testovacej komory na 15-minútové intervaly začínajúce pri 0 °C (32 °F) a 40 % vlhkosti. Po 15 minútach sa skúšobný interval skončil a teplota sa zvýšila o 10 °C. Quad Cortex fungoval bezchybne na úrovni očakávanej od komponentov vojenských špecifikácií až do 70 °C (158 °F). Pri 80 °C (176 °F) sa test po 10 minútach prerušil, pretože testeri mali obavy z explodovania vnútornej batérie.

Vykonali sme aj 15-minútový test pri 70 °C (158 °F) a 95 % vlhkosti, ktorým Quad Cortex prešiel bez problémov.

Vibračné testy

Quad Cortex bol podrobený trom štandardizovaným 30-minútovým vibračným testom v náhodných frekvenciách, aby zodpovedali vibráciám nákladného auta alebo dodávky, miernej turbulencii lietadla a silnej turbulencii lietadla. Každý z týchto testov bol ukončený na 100 %.

Potom sme použili zametaciu frekvenciu na nájdenie rezonančnej frekvencie Quad Cortex. Jednotku sme prešli sériou testov, pričom sme zvýšili amplitúdu vibrácií až na 20 G. Quad Cortex bol funkčný počas celého 40-minútového testu rezonančnej frekvencie a prešiel.
Celkovo dosiahol Quad Cortex výkon ďaleko za úrovňou, od ktorej sa očakávajú zariadenia v jeho kategórii.

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *