Quad Cortex Development Update – August 2022

Quad Cortex Development Update – August 2022

Tento článok je prekladom a doplnením originálneho článku na:

https://neuraldsp.com/news/quad-cortex-development-update-august-2022

Po všetkých podrobnostiach, ktoré sme zdieľali o nadchádzajúcich zmenách v Správcovi súborov, sa dnes chceme podeliť o niekoľko úžasných nových funkcií, ktoré sú súčasťou CorOS 2.0.0.

 

IR Loader

Pridáva sa blok IR Loader, vďaka čomu je oveľa jednoduchšie používať vaše vlastné IR alebo IR tretích strán v predvoľbách. Dostupné sú štyri rôzne typy IR bloku: Single (M), Single (ST), Double (M) a Double (ST).

add@2x

S blokom IR Loader pridaným do The Grid mriežky, môžete klepnúť na sekciu Impulse Response bloku a prechádzať IR na vašej QC. Po načítaní IR môžete použiť parametre v spodnej časti na úpravu jeho zvuku.

 

single empty@2x

 

Môžete tiež otáčať nožným spínačom vpravo hore a prepínať medzi dostupnými IR, ako pri iných zariadeniach. Pri použití bloku Double IR môžete klepnúť na ikonu Quad Cortex napravo od sekcií Impulse Response a ovládať, ktoré IR sa nahradí pri otáčaní nožného spínača. Aktívna časť zobrazuje jasnejšiu kontrolu kvality so zvýrazneným nožným spínačom vpravo hore.

 

double@2x

 

Dostupné parametre sa menia v závislosti od toho, či ste vybrali blok Single alebo Double IR Loader alebo Mono alebo Stereo blok.

 

tab2@2x

 

Global EQ

Globálny EQ bol pridaný do Out 1/2 a Out 3/4 a je dostupný cez obrazovku I/O Settings.

 

IO settings@2x

 

Klepnutím na tlačidlo EQ na obrazovke I/O Settings otvoríte 5-pásmový parametrický EQ, ktorý môžete priradiť buď výstupom 1/2, výstupom 3/4 alebo obom párom výstupov.

 

1 2 assigned@2x

 

Ak obídete EQ tlačidlom premostenia v hornej časti, bude to symbolizované zelenou ikonou napájania vo vnútri tlačidla.

 

eq bypassed@2x

 

Master Volume Knob Assignment – Priradenie hlavného gombíka hlasitosti

 

Teraz je možné nakonfigurovať, ktoré výstupy ovládajú hlavný gombík hlasitosti, prostredníctvom obrazovky Možnosti zariadenia.

 

Master Volume knob assignment@2x

 

Úroveň Send 1/2 je ovládaná iba ovládačom Master Volume, keď sa používajú ako výstupy a nie keď sa používajú v bloku FX Loop na mriežke.

Čaká nás viac

Do CorOS 2.0.0 prichádza niekoľko ďalších funkcií a zmien, ktoré stále dolaďujeme, a dúfame, že sa s vami budeme môcť čoskoro podeliť. Ďakujeme vám za trpezlivosť, kým pracujeme na doteraz najväčšej a najzaujímavejšej aktualizácii CorOS.

 

Francisco Cresp

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *